На пресконференції, що відбулася 19 серпня, представники NASA опублікували карту південного полярного регіону Місяця. На ній відзначено 13 ділянок, які розглядаються як місце висадки експедиції Artemis III.
Потенційні місця посадки Artemis III розташовані в межах шести градусів широти від південного полюса Місяця. Підвищений інтерес NASA до цього регіону пояснюється численними свідченнями, які вказують на те, що на дні його вічно затінених кратерів є поклади водяного льоду. Вони могли б стати в пригоді для майбутніх місячних поселенців.
Критерії відбору місць посадки
Відбір майданчиків здійснювався виходячи з зображень, зроблених апаратом LRO, і навіть даних, зібраних іншими місіями. Фахівці враховували безліч різноманітних факторів. Одним із них була технічна досяжність регіону при використанні ракети SLS, космічного корабля Orion та місячного Starship. Іншим — можливість здійснити посадку поряд із затіненою областю, при цьому обмеживши вплив на поверхню. Це дасть змогу астронавтам здійснити вихід та зібрати непотривожені зразки.
Також до уваги брався рельєф місцевості, простота зв’язку із Землею та умови освітлення. Обов’язковою умовою було те, щоб ділянка висвітлювалась упродовж 6,5 днів, що відповідає розрахунковому часу перебування на місячній поверхні експедиції Artemis III.
Усі відібрані ділянки розташовані на пагорбах: деякі — на схилах гір, інші — на ділянках валів ударних кратерів. За словами фахівців, частина майданчиків розташовані на одних із найстаріших ділянок місячної поверхні. Разом з наявністю по сусідству затінених регіонів це надає можливість зазирнути в історію супутника нашої планети.
Слід зазначити, що конкретні місця посадки тісно пов’язані з потенційними пусковими вікнами. Тому наявність великої кількості майданчиків забезпечує більшу гнучкість при плануванні.
Надалі фахівці NASA продовжать детальне вивчення 13 обраних регіонів, щоб дізнатися більше про їхні потенційні переваги, що дозволить вибрати місце для посадки Artemis III. Ця діяльність здійснюватиметься в координації з представниками SpaceX, які мають підтвердити, що воно придатне для посадки Starship.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine