На МКС терміново скасували вихід астронавтів у космос: названа причина

NASA скасувала запланований на 12 жовтня вихід у відкритий космос на Міжнародній космічній станції. Відкладений також ще один вихід, який був запланований на 20 жовтня. Скасування сталося через російський модуль «Наука», де продовжують розслідувати причину витоку аміаку з резервного радіатора.

Андреас Могенсен
Астронавт Європейського космічного агентства Андреас Могенсен на МКС. Авторство зображення: NASA

Витік токсичної речовини був помічений на початку цього тижня, але наразі він припинився. Спочатку про аварійну ситуацію повідомили диспетчери «Роскосмосу», а потім підтвердили камери зовнішнього спостереження NASA, які показали, що з радіатора витікають залишкові краплі теплоносія.

У NASA заявили, що основний радіатор «Науки» продовжує працювати в нормальному режимі, забезпечуючи повне охолодження модуля, додавши, що ні екіпажу з семи осіб, ні самому об’єкту небезпека не загрожує.

Схожі інциденти

Цей витік стався після двох інших подібних інцидентів на МКС майже рік тому. Перший трапився у грудні 2022-го, коли з пристикованого космічного корабля «Союз» почала витікати охолоджувальна рідина. Капсула була визнана небезпечною для повернення на Землю двох російських і одного американського членів екіпажу.

На заміну довелося відправити нову капсулу, а коригування графіка призвело до того, що тріо залишилося на станції на шість місяців довше, ніж планувалося спочатку. Це навіть допомогло американцю Френку Рубіо встановити новий рекорд із найдовшого перебування на орбіті серед астронавтів NASA. Всі троє успішно повернулися на Землю минулого місяця.

Розслідування дійшло висновку, що протікання «Союзу», швидше за все, було пов’язане з ударом крихітного метеороїда по космічному кораблю. Схожий інцидент стався у січні, коли російський вантажний корабель також почав протікати. Вважалося, що причиною цього також стало потрапляння в корабель невеликого об’єкта.

Як відреагували астронавти?

У першому з двох виходів у відкритий космос, який мав відбутися в четвер, візьмуть участь Лорал О’Хара з NASA й Андреас Могенсен з Європейського космічного агентства. Пара збиратиме зразки для аналізу, щоб з’ясувати, чи існують мікроорганізми на зовнішньому боці орбітального комплексу.

Реагуючи на новину про відтермінування, Могенсен написав у соціальній мережі X: «Я повністю підтримую підхід, який ми завжди застосовуємо, коли йдеться про космос, навіть якщо це означає трохи більше часу для нашого виходу в навколоземний простір».

Після завершення розслідування витоку радіатора NASA оголосить нові дати двох виходів у відкритий космос.

Раніше ми розповідали про «Луну-25» як історію космічних помилок росії.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine