Китай заперечує посадку «Чандраяна-3» на південному полюсі Місяця

Наприкінці літа 2023 року відбулася історична подія на Місяці. Індія спромоглася посадити на його поверхню космічний апарат «Чандраян-3». М’яка посадка була здійснена в районі південного полюса Місяця. Це була велика перемога для індійської космічної програми, адже раніше жодна інша країна не досягала цієї частини нашого природного супутника.

Чандраян-3
Посадкова платформа місії «Чандраян-3». Джерело: ISRO

Проте не всі у світі погоджуються із цим визначним досягненням. Китайські вчені висловили сумніви щодо того, чи можна вважати посадку «Чандраяна-3» підкоренням південного полюса Місяця. Оуян Цзиюань, один із керівників китайської місячної програми, вважає, що ця місія не відповідає критеріям для визнання такою. Його аргумент полягає в тому, що посадковий модуль здійснив посадку на широті 69° південної широти, що на відстані 600 км від південного полюса.

Суперечка полягає у розумінні самого поняття «південний полюс Місяця». NASA визначає цю область як територію від 80° до 90° південної широти. Китай же визначає її у межах від 88° до 90° південної широти, враховуючи нахил осі обертання Місяця в 1,5°.

Оуян Цзиюань підтверджує свої думки науковими доказами, зазначаючи, що в індійських наукових текстах немає згадок про полюси чи приполярні області. Тому, за його словами, першим космічним апаратом, який справді підкорить південний полюс Місяця, може стати китайський космічний апарат, політ якого запланований на 2026 рік.

Ця дискусія викликає інтерес серед космічних дослідників і вчених та вказує на те, що визначення меж південного полюса Місяця може бути питанням великого наукового і практичного значення в майбутньому. Рішення, яке ухвалить міжнародна космічна спільнота, вплине на наступні дослідження й освоєння цієї загадкової області нашого космічного сусіда.

Раніше ми повідомляли про те, що «Чандраян-3» знайшов на Місяці багато сірки.  

За матеріалами scmp.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine