«Чандраян-3» здійснив успішну посадку на Місяць

23 серпня апарат «Чандраян-3» здійснив м’яку посадку на Місяць. Індія стала четвертою країною в історії, якій вдалося досягти такого успіху.

«Чандраян-3» був запущений 14 липня. Після серії маневрів апарат вийшов на орбіту навколо Місяця. 17 серпня від нього відокремилася посадкова платформа. Після цього вона здійснила серію корекцій курсу, які були потрібні для її посадки.

Сама посадка відбулася 23 серпня. Вона сталася точно за планом. «Чандраян-3» сів у південному приполярному регіоні Місяця. Завдяки цьому успіху Індія стала лише четвертою країною (після СРСР, США і Китаю), якій вдалося м’яке приземлення на супутник нашої планети. Ба більше, «Чандраян-3» став першим в історії апаратом, який сів на таких високих широтах.

Після виконання перевірок обладнання «Чандраян-3» розпочне виконання своєї наукової програми. Посадкова платформа оснащена інструментами, призначеними для вивчення теплових характеристик місячного реголіту, властивостей приповерхневої плазми та сейсмічної активності. Також на її борту розташований кутовий відбивач, що дає змогу проводити високоточні вимірювання відстані до Місяця.

Ще одним важливим вантажем «Чандраян-3» є 26-кілограмовий місяцехід. Він несе прилади, призначені для визначення мінералогічного складу місячної поверхні. Очікується, що вже найближчим часом місяцехід залишить платформу і приступить до вивчення навколишньої місцевості.

І місяцехід, і платформа «Чандраяна-3» розраховані на роботу протягом одного місячного дня (14 земних діб). Але, за словами фахівців ISRO, проведені ними тести показали, що платформа і місяцехід у теорії можуть пережити холодну місячну ніч. Якщо їхня електроніка не замерзне і їм вдасться перезарядити батареї та вийти на зв’язок із Землею, їхня місія буде продовжена.

 

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine