«Чан’е-5» вийшов на селеноцентричну орбіту

28 листопада китайський космічний апарат «Чан’е-5» активував свій основний двигун на 17 хвилин. Завдяки цьому маневру він вийшов на витягнуту селеноцентричну орбіту. Його переліт між Землею та Місяцем зайняв 112 годин.

Наступного дня «Чан’е-5» зробив нову корекцію траєкторії, що дозволило йому перейти на кругову орбіту висотою близько 200 км. 30 листопада зв’язка посадкового модуля та зльотного ступеня успішно відокремилася від орбітального зонда. Їх посадка запланована на 1 грудня.

Схема місії «Чан’е-5». Джерело: wikipedia.org

Посадковий апарат «Чан’е-5» має сісти біля піку Рюмкера — ізольованого вулканічного утворення, розташованого в північно-західній частині видимої місячної півкулі, на краю Океану Бур. Він збере до 2 кг місячного ґрунту і завантажить його до зльотного ступеня, який після старту з Місяця зістикується з орбітальним зондом і перевантажить зібрані зразки в капсулі, що повернеться на Землю.

Далі «Чан’е-5» проведе кілька днів на селеноцентричній орбіті, після чого виконає маневр для переходу на траєкторію повернення. На відстані 5 тисяч км від нашої планети повернута капсула буде відділена від космічного апарату, ввійде в атмосферу і приземлиться в автономному регіоні Внутрішня Монголія. Очікується, що це станеться 15-16 грудня.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com