Китай здійснить висадку на південному полюсі Місяця 2026 року

Китай працює над новим місяцеходом, який почне досліджувати південний полюс Місяця приблизно 2026 року. Ровер буде входити до місії «Чан’е-7», яка нещодавно була схвалена у межах нової фази китайських досліджень Місяця. Вона вивчатиме південний полюс нашого природного супутника.

Зображення майбутнього місяцехода місії «Чан’е-7», яка стартуватиме 2026 року
Зображення майбутнього місяцехода місії «Чан’е-7», яка стартуватиме 2026 року. Ілюстрація: CCTV

«Чан’е-7» складатиметься з орбітального апарата, посадкового модуля, місяцехода та невеликого робота, який зможе досягати затінених місць у кратерах, щоб шукати поклади водяного льоду. Місія також підтримуватиметься новим супутником зв’язку. Місяцехід буде побудований на базі приблизно 140-кілограмових «Юйту» та «Юйту-2» на сонячних батареях з місій «Чан’е-3» і «Чан’е-4», які приземлилися в 2013 і 2019 роках відповідно. Але є й відмінності.

Як зазначають у китайській космічній агенції, ровер «Чан’е-7» буде більшим та витривалішим за «Юйту-2». Він призначений для перенесення досконаліших інструментів. Місяцехід матиме панорамну камеру та георадар, як у «Юйту-2», а також магнітометр і раманівський спектрометр замість видимого та інфрачервоного, й інструмент аналізатора енергетичних нейтральних атомів, наданий Швецією. Ровер нового покоління також стане більш незалежним.

«Він буде «розумніший». «Юйту-2» мав більше наземного втручання, але майбутній ровер буде автономнішим, адже самостійно зможе планувати свій маршрут», — сказали в агенції.

Місії «Чан’е-6» та «Чан’е-8»

До старту місії «Чан’е-7» відбудеться «Чан’е-6», під час якої Китай спробує зібрати зразки на зворотному боці Місяця у басейні Південного полюса — Ейткен наприкінці 2024 року.

Після «Чан’е-7» у 2028 році запланована наступна місія — «Чан’е-8». Вона розрахована на тестування технологій 3D-друку та використання місцевих ресурсів для будування. Ця місія призначена для створення основи для проєкту під назвою «Міжнародна місячна дослідницька станція» (ILRS) у 2030-х роках.

Раніше ми повідомляли про те, як «Юйту-2» вийшов зі сплячки та зустрів рік Кролика.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine