Китайський місячний ровер «Юйту-2» після чотирьох років місії лишається цілком функціональним. Нещодавно він став зіркою у зв’язку з настанням року Кролика за китайським календарем. Саме до цієї тварини відсилає його назва.
«Юйту-2» прокинувся
Китайський місяцехід «Юйту-2» все ще функціонує після чотирьох років місії. У січні 2019 року він здійснив посадку разом з апаратом «Чан’е-4», а 15 січня цього року вийшов зі сплячого режиму і розпочав свій 51-й місячний день. Про це свідчать записи на сайті китайської місячної місії.
За останній рік від «Юйту-2» було небагато оновлень, адже він має берегти свій ресурс. Однак цього разу про нього знову згадали, адже його назва означає «Нефритовий кролик», а у Піднебесній саме святкують новий рік, присвячений цій тваринці.
У минулому ровер відомий завдяки численним дослідженням, здійсненим за його допомогою. Сенсацією стало відкриття таємничої «хижі», для якої згодом знайшлося цілком раціональне та просте пояснення.
Досягнення китайських роверів
За чотири роки своєї місії «Юйту-2», маса якого складає 140 кг, подолав 1455 м місячною поверхнею. Зараз він перебуває за 283 м від посадкового модуля «Чан’е-4». Це може видатися не таким вже й великим досягненням, але метою запуску ровера були зовсім не перегони, а дослідження кратера фон Карман, у якому здійснив посадку апарат.
Щоправда, переможні історії про «Юйту-2» приховують мовчання про іншу китайську місію. Досі нічого не відомо про марсохід «Чжужун», що у травні 2022 року увійшов у сплячий режим. Вийти з нього він мав ще у грудні. Але китайці жодної інформації з цього приводу не повідомляють.
За матеріалами www.space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine