Увечері 3 січня 140-кілограмовий ровер «Юйту-2» успішно відокремився від платформи, що спускається «Чан`е-4» та з’їхав по рампі на місячну поверхню. Він став першим в історії місяцеходом на звороті природного супутника нашої планети.
«Юйту-2» побудований на основі запасного ровера для місії «Чан`е-3», що зображено в його назві. Довжина місяцехода становить 1,5 м, ширина — 1 м, висота — 1,1 м. Мобільна лабораторія забезпечена шістьма колесами та парою сонячних панелей, що складаються. Її науковий інструментарій складається з панорамної камери, спектрометра VNIS, георадару та датчика нейтральних атомів ASAN. Останній пристрій був наданий китайській стороні Інститутом космічної фізики Швеції (Swedish Institute of Space Physics).
Основні завдання «Юйту-2» полягають у дослідженні мінерального складу та будови місячної поверхні. Також апарат отримуватиме панорамні зображення околиць та збиратиме дані, які допоможуть вченим краще розібратися у механізмі взаємодії сонячного вітру та реголіту. Місяцехід зможе підтримувати зв’язок із Землею за допомогою супутника-ретранслятора «Цюецяо», що знаходиться на гало-орбіті в районі точки Лагранжа L2 системи «Земля-Місяць».
Попередника «Юйту-2» було доставлено на Місяць у грудні 2013 р. Через 40 днів після посадки в системі управління ровером сталося пошкодження, через яку він втратив рухливість. Після цього його використовували в режимі стаціонарної платформи. Востаннє «Юйту» виходив на зв’язок із Землею у березні 2015 р.
Джерело: http://www.cnsa.gov.cn