Кінець мандрівки завдовжки 6,2 млрд км: капсула OSIRIS-REx успішно приземлилась

Мандрівка довжиною 6,2 млрд км нарешті успішно закінчилася. Космічний апарат NASA OSIRIS-REx завершив свою історичну місію, доставивши на Землю зразки астероїда Бенну. Ця подія є значущою для науки та дослідженнь космосу, оскільки вперше в історії американське космічне агентство взяло пробу речовини астероїда та привезло його на нашу планету.

NASA OSIRIS-REx
Капсула із зразками астероїда Бенну, взятими зондом OSIRIS-REx (NASA),  невдовзі після приземлення в пустелі в неділю, 24 вересня 2023 року. Джерело: NASA

Місія OSIRIS-REx була великим викликом для науковців та інженерів NASA. Космічний апарат здійснив довгу подорож, щоб дістатись астероїда Бенну (101955 Bennu). Після цього він виконав складну операцію, щоб взяти зразок речовини з його поверхні. Зразок важить близько 250 грамів і містить як каміння, так і інші матеріали, що мають велике наукове значення. Ці матеріали допоможуть ученим відповісти на багато питань про походження життя на Землі та розвиток нашої Сонячної системи.

OSIRIS-REx
Ілюстрація OSIRIS-REx, що вмикає двигун поблизу Землі. Зображення: NASA Goddard’s Scientific Visualization Studio

Процес повернення капсули зі зразками на Землю був дуже складним і небезпечним. NASA готувалася до всього, навіть до найгіршого сценарію. Фахівці космічного агентства пильно стежили за всім процесом повернення та вели онлайн-трансляцію.

Капсула починала спуск із великою швидкістю, що досягала 43 тисяч км/год. Через це її теплозахисний екран розігрівся до 2900°C . Однак завдяки високоточному інженерному розрахунку вона безпечно приземлилася на пустельному полігоні армії США у штаті Юта.

NASA OSIRIS-REx
Капсула місії OSIRIS-REx невдовзі після приземлення в пустелі у неділю, 24 вересня 2023 року. Авторство зображення: NASA

Після приземлення команди NASA та військового відомства провели огляд капсули та навколишньої території, щоб переконатись у її безпеці. Результати показали, що вона не пошкоджена та готова для подальшої обробки й аналізу.

Зразок з астероїда Бенну вже перевезений до Космічного центру ім. Джонсона (JSC NASA) в Г’юстоні, штат Техас. Там на нього чекає спеціально обладнана лабораторія ARES. Це місце стане основним для подальших наукових досліджень цінних зразків.

Успіх цієї місії свідчить про великий внесок інженерів і вчених NASA та демонструє, що немає нічого недосяжного для науки й технології. Зразки астероїда Бенну будуть розподілені між різними науковими установами та космічними агентствами, що допоможе їх детальніше вивчити й розширити наше розуміння походження та еволюції Сонячної системи.

Команда OSIRIS-REx
Команда OSIRIS-REx стоїть навколо капсули зі зразками перед відправкою її в чисту кімнату. Зображення: NASA

Місія OSIRIS-REx стала прикладом того, як науковий інтерес і співпраця можуть призвести до великих досягнень в області досліджень космосу й розкриття таємниць світобудови. Ця подія і надалі надихатиме нас на нові відкриття та дослідження невідомих глибин Всесвіту.

Раніше ми пояснювали, чим цікавий астероїд Бенну.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії