OSIRIS-REx повертається на Землю: пряма трансляція

24 вересня відбудеться одна з найбільш довгоочікуваних космічних подій 2023 року. Апарат OSIRIS-REx доставить на Землю зразки речовини астероїда Бенну.

Входження капсули OSIRIS-REx до земноъ атмосфери в уяві художника.

Операція відбуватиметься таким чином. 24 вересня, коли апарат перебуватиме на відстані 102 тис. км від нашої планети, від нього відокремиться капсула. Через чотири години вона ввійде в земну атмосферу на швидкості 12,3 км/с, що помітно перевищує швидкість космічних кораблів, які повертаються на Землю після перебування на МКС. Через це вона зазнає потужнішого теплового впливу та перевантажень. Максимальна температура під час входу в атмосферу сягатиме 2900°C. Але в NASA не відчувають особливих побоювань з приводу цього етапу. Дизайн капсули OSIRIS-REx базується на посадковому апараті місії Stardust, який 2006 року успішно доставив на Землю зразки речовини з хвоста комети.

Деяке занепокоєння викликає етап спуску. Багато хто ще не забув події з місією Genesis 2004 року, капсула якої розбилася під час посадки через парашут, що не розкрився. Але в NASA стверджують, що засвоїли урок і така ситуація більше не повториться.

Якщо все пройде, як заплановано, капсула зі зразками астероїда Бенну здійснить посадку о 17:54 за київським часом на території полігону в штаті Юта. Пряма трансляція події буде вестися як на сайті NASA, так і в Youtube.

Що стосується OSIRIS-REx, то через 20 хвилин після відділення капсули він активує двигуни, щоб «відвернути» від Землі. Далі він пролетить на відстані 780 км від земної поверхні та повернеться у міжпланетний простір. Його наступною ціллю стане астероїд Апофіс. У квітні 2029 року апарат зблизиться з ним, після чого вивчатиме цей об’єкт протягом наступних 18 місяців.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine