OSIRIS-REx повертається на Землю 24 вересня: онлайн-трансляція від NASA

Увага світової спільноти на цьому тижні знову спрямована на безмежний простір космосу. Адже NASA готується до важливої події — повернення капсули зі зразками астероїда Бенну, зібраними космічним апаратом OSIRIS-REx. Ця місія, що розпочалася 2020 року, має велике значення для науки й може розкрити багато таємниць космосу і самого нашого планетарного походження.

Уже за кілька лічених днів — 24 вересня — NASA організує пряму онлайн-трансляцію цього історичного моменту, коли капсула повернеться на Землю. Це стане завершальним акордом у місії, яка тривала три роки й вимагала великих зусиль від науковців та інженерів з усього світу.

Місія OSIRIS-REx стала революційною не лише через свою амбіційність, а й через важливі дані, які вона нам надає. Астероїд Бенну, з якого були зібрані зразки, може розповісти нам про утворення Сонячної системи й, можливо, навіть містить у собі ключ до розуміння зародження життя на Землі.

Як проходитиме повернення OSIRIS-REx

Ось докладніше про те, як буде проходити цей захопливий процес повернення зразків. Капсула, що містить дорогоцінні зразки з астероїда Бенну, буде випущена з космічного апарата, коли вона наблизиться до поверхні Землі на відстань приблизно 101 тис. км. Цей критичний момент вимагає найвищої точності й обережності. Після того, як капсула переживе високотемпературне гальмування у верхніх шарах атмосфери, на останньому етапі вона розкриє парашут і почне спускатися у напрямку зони приземлення в пустелі Юта. Це приземлення має бути контрольованим і безпечним, оскільки від нього залежить, чи збережуться ці безцінні наукові докази.

OSIRIS-REx
Ілюстрація OSIRIS-REx, що повертає зразок астероїда Бенну на Землю. Авторство: Центр космічних польотів Годдарда NASA/Лабораторія концептуальних зображень

Після успішного приземлення капсулу піднімуть та перевезуть до тимчасового чистого приміщення. Там вчені матимуть можливість ретельно дослідити зразки, які пролетіли крізь простори космосу та принесли з собою таємниці його глибин.

Продовження місії

Після повернення зразків місія OSIRIS-REx не завершиться. Космічний апарат буде перенаправлений на вивчення астероїда Апофіс, який пролетить повз Землю 2029 року. Це ще одна неймовірна можливість дослідження космосу та збагачення наших знань про нього.

Пряма онлайн-трансляція NASA відкриє перед нами унікальну можливість спостерігати за цією епічною подією у реальному часі. Ви зможете переглянути трансляцію на NASA TV, каналі NASA на YouTube, вебсайті NASA або на офіційних сторінках агенції у соціальних мережах. Початок трансляції запланований на 19:00 за київським часом 24 вересня.

Зонд NASA OSIRIS-REx торкається астероїда Бенну
Зонд NASA OSIRIS-REx торкається астероїда Бенну

Не менш цікаво буде стежити за пресконференцією після посадки. Під час конференції капсула зі зразками вже прибуде до тимчасового чистого приміщення на військовому полігоні, тому науковці зможуть поділитися першими враженнями та результатами досліджень.

Отже, неділя, 24 вересня, обіцяє бути днем, який запам’ятається в історії космічних відкриттів. NASA транслюватиме ці моменти для нас у прямому ефірі, й це може стати початком нових відкриттів і розуміння нашого місця в космосі. Готуйте попкорн, бо нас очікує захоплива подорож у глибини космосу та часів формування нашої планети й Сонячної системи.

Раніше ми повідомляли про те, що OSIRIS-REx змінив свою швидкість на 3 міліметри.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» із прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються