OSIRIS-REx націлився на Землю

10 вересня апарат OSIRIS-REx здійснив невелику, але важливу корекцію курсу. Вона дала змогу націлити його на Землю.

Схема зустрічі апарата OSIRIS-REx із Землею і скидання капсули зі зразками ґрунту. Джерело: ASA’s Goddard Space Flight Center

OSIRIS-REx був запущений у 2016 році з метою вивчення навколоземного астероїда Бенну. Апарат досліджував мале тіло протягом кількох років, склавши детальну карту його поверхні, а також взяв пробу ґрунту. У 2021 році OSIRIS-REx покинув Бенну і взяв курс на Землю.

Наразі OSIRIS-REx перебуває на відстані 7 млн км від нашої планети. 24 вересня OSIRIS-REx скине капсулу зі зразками астероїдної речовини, після чого вона ввійде в земну атмосферу і здійснить посадку на території полігону в штаті Юта.

У межах підготовки до цієї операції, 10 вересня фахівці місії провели корекцію курсу OSIRIS-REx. Під час неї він змінив свою швидкість на 22 см/c. На перший погляд, звичайний маневр дав змогу націлити апарат у потрібну точку на Землі.

Відокремлення капсули зі зразками астероїдної речовини відбудеться 24 вересня, коли апарат перебуватиме на відстані 102 тисяч км від нашої планети. Через чотири години після відділення вона увійде в земну атмосферу і здійснить посадку в районі розміром 58 на 14 км.

Що стосується самого OSIRIS-REx, то через 20 хвилин після відділення капсули апарат активує двигуни, щоб «відвернути» від Землі. Далі, він пролетить на відстані 780 км від земної поверхні та піде в міжпланетний простір. Його наступною метою стане астероїд Апофіс. У квітні 2029 року OSIRIS-REx зблизиться з ним, після чого буде вивчати мале тіло протягом наступних 18 місяців.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine