Антофагаста з космосу

Це зображення було зроблене 6 січня цього року одним із супутників проєкту Sentinel-2. Мета зйомки — Антофагаста — найбільше місто на півночі Чилі. Його населення складає майже 400 тис. осіб.

Антофагаста простягнулася вузькою 22-кілометровою смугою вздовж узбережжя. Із заходу місто омивається водами Тихого океану, зі сходу — оточене горами. Воно було засноване у другій половині XIX століття після виявлення в цьому регіоні родовищ, багатих на селітру. Згодом вони стали предметом війни між Чилі, Болівією та Перу.

Антофагаста з космосу (знімок Sentinel-2). Джерело: ESA

Цікаво, що міська економіка, як і раніше, в основному тримається на видобутку та транспортуванні корисних копалин, тільки в наші дні головну роль грають уже мідь і сірка. Варто зазначити, що Антофагаста розташована на території пустелі Атаками, яка вважається одним із найпосушливіших регіонів нашої планети. У деяких її куточках ніколи не спостерігалося дощу.

Фото Sentinel-2 наочно підтверджує це, демонструючи неживий марсоподібний пейзаж. Єдина зелень на знімку жодним чином не стосується рослинності. Це випарні ставки одного з місцевих підприємств гірничодобувної галузі.

За матеріалами: https://www.esa.int