Наступний політ Starship відбудеться в червні. Про це повідомив керівник компанії SpaceX Ілон Маск у соцмережах.
Probably 3 to 5 weeks.
— Elon Musk (@elonmusk) May 11, 2024
Objective is for the ship to get past max heating or at least further than last time.
Starship являє собою повністю багаторазову транспортну космічну систему. Вона зможе виводити понад сотню тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту, а також використовуватися для польотів до Місяця та Марса.
Наразі SpaceX провела три орбітальних тести Starship. Під час останнього польоту прототип корабля вийшов у космос, але потім зруйнувався під час входу в атмосферу. За словами Ілона Маска, успішне подолання цієї ділянки і є основним завданням наступного випробування. За його оцінками воно відбудеться через 3 – 5 тижнів.
Інженери SpaceX вельми активно готуються до нового тесту. 8 травня вони здійснили пропалення шести двигунів Raptor, встановлених на екземплярі Starship, який буде залучений у майбутньому польоті.
Static fire of Flight 5 Starship’s six Raptor engines pic.twitter.com/UiF5UG432F
— SpaceX (@SpaceX) May 8, 2024
Тепер на черзі пропалення прискорювача Super Heavy. Величезний ступінь уже встановлений на стартовий майданчик на космодромі компанії, розташованому поблизу техаського села Бока-Чіка. Якщо його пропалення теж буде успішним, найімовірніше, ми справді побачимо новий політ Starship у терміни, близькі до зазначених Маском.
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine