OSIRIS-REx передав нові знімки астероїда Бенну

25 лютого автоматичний апарат OSIRIS-REx передав на Землю серію нових зображень північного полюса астероїда Бенну (101955 Bennu), зроблених за допомогою ширококутної камери MapCam і камери високого розділення PolyCam з висоти 1,8 км. Зображення демонструють ділянку поверхні в північній півкулі небесного тіла.

Ділянка поверхні астероїда Бенну. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

На зображенні можна побачити ділянку завширшки приблизно 180 м, всипану великою кількістю великих кругляків. На врізці (знімок камери PolyCam) більш детально показано один з подібних каменів. Його висота становить близько 15 м, що можна порівняти з розміром горбатого кита. Поруч із ним розташована ділянка, яка практично позбавлена великих кам’яних уламків і вкрита реголітом. Такі місця особливо цікавлять фахівців місії як перспективні місця для взяття зразків ґрунту.

Схема прольотів Бенну, які OSIRIS-REx виконає під час фази Baseball Diamond phase. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

До недавнього часу OSIRIS-REx перебував на низькій орбіті, що проходить на відстані всього 1,6-2,1 км від поверхні астероїда. На початку березня апарат розпочав виконання наступної частини програми, відомої під позначенням Baseball Diamond phase. У її межах зонд виконає серію прольотів Бенну, під час яких отримає зображення кількох його регіонів із різних точок огляду. Це дасть змогу створити глобальну карту поверхні та визначити, які ділянки є безпечними для відбирання зразків. Під час цієї фази автоматичний розвідник також займатиметься визначенням хімічного складу всієї поверхні Бенну.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі