NASA розповіла про небезпеки для OSIRIS-REx під час скидання зразків астероїда на Землю

Космічний корабель NASA OSIRIS-REx зібрав зразки з астероїда Бенну в жовтні 2020 року, а в травні 2021-го корабель взяв курс на повернення до Землі, щоб доставити цінний матеріал. Цього тижня космічний корабель виконав маневр корекції траєкторії. Тепер ми очікуємо на прибуття OSIRIS-REx у вересні 2023 року.

OSIRIS-REx
Ілюстрація OSIRIS-REx, що повертає свій зразок астероїда Бенну на Землю. Авторство: Центр космічних польотів Годдарда NASA/Лабораторія концептуальних зображень

NASA поділилася більш детальною інформацією про те, як саме космічний корабель доставить зразок астероїда на Землю, оскільки це непростий процес. OSIRIS-REx не створювався для приземлення, бо його конструкція не витримає навіть входу в атмосферу нашої планети. Замість цього він скине капсулу зі зразками з астероїда Бенну в атмосферу, яка витримає високі температури під час спуску та м’яко спуститься на поверхню.

«Цей маневр буде доволі складним. Якщо траєкторія спуску капсули буде нахилена надто високо, вона відштовхнеться від атмосфери та вилетить назад у космос. А якщо низько — згорить в атмосфері Землі», — пояснив Майк Моро, заступник керівника проєкту OSIRIS-REx у Центрі космічних польотів імені Годдарда NASA.

OSIRIS-REx біля астероїда Бенну
Ілюстрація OSIRIS-REx біля астероїда Бенну. Авторство: Центр космічних польотів Годдарда NASA/Лабораторія концептуальних зображень

Вищесказане є причиною того, навіщо космічному кораблю потрібні були ці маневри траєкторії. Це було необхідно, щоб переконатися, що він опиниться саме у потрібному місці у вересні наступного року, щоб мати можливість скинути капсулу під потрібним кутом.

Нещодавній маневр траєкторії був лише першим, виконаним космічним кораблем. Подальші маневри заплановані на липень 2023 року. Коли капсулу скинуть в атмосферу, вона сповільниться за допомогою парашута під час спуску. Сподіваємось, капсула приземлиться в точному запланованому місці на випробувальному та навчальному полігоні ВПС «Юта» в пустелі Великого Солоного озера, звідки її зможуть безпечно забрати для подальших наукових досліджень.

Раніше ми повідомляли про 12 цікавих фактів про астероїди.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна