Повільне обертання Всесвіту може пояснити напруження Габбла

Напруження Габбла — це ситуація у сучасній фізиці, коли вимірювання швидкості розширення Всесвіту двома різними способами дає різні результати. Нещодавно вчені припустили, що його можна пояснити тим, що Всесвіт дуже повільно обертається.

Всесвіт обертається
Всесвіт обертається. Джерело: phys.org

Напруження Габбла

Науковці з Університету Маноа на Гаваях опублікували в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society дослідження, в якому припустили, що наш Всесвіт може обертатися. Ця теорія потенційно може пояснити так зване напруження Габбла — ситуацію, яка склалася у сучасній фізиці й дуже непокоїть вчених.

Наш Всесвіт розширюється і швидкість цього процесу визначається сталою Габбла. Це величина, яка з жодного іншого закону не виводиться, визначити її можна лише на основі спостережень двома способами. Перший полягає в тому, щоб спостерігати за надновими у віддалених галактиках і за ними визначати відстань до цих об’єктів. Інший — у вивченні реліктового мікрохвильового випромінювання.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Проблема полягає в тому, що результати, отримані цими двома способами, близькі, але все ж відчутно відрізняються. І з цього випливають дві трошки різні оцінки того, коли народився наш Всесвіт і що взагалі в ньому відбувається. Це і називається напруженням Габбла.

Всесвіт обертається

Саме цю проблему, як повідомляють автори дослідження, їм вдалося розв’язати завдяки невеликому припущенню. Аби напруження Габбла зникло, достатньо лише припустити, що наш Всесвіт, який зазвичай вважається стаціонарним, обертається.

Ідея ця з погляду космології достатньо дивна, оскільки обертання передбачає наявність центру або осі, а кожна точка простору, як вважається, нічим не відрізняється від решти. Проте, як запевняють автори дослідження, таке припущення справді дозволяє позбутися напруження Габбла.

Як підрахували науковці, наш Всесвіт має обертатися дійсно повільно. Один повний оберт він має робити приблизно за 500 млрд років, при тому, що його вік складає лише 13,7 млрд. Це дуже важко підтвердити експериментально, тож зараз дослідники розмірковують, як це зробити.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Обертання Всесвіту може пояснити парадокс Габбла
Основні елементи біохімічних процесів могли утворитися прямо у космосі
Стартап United Spaceports пропонує кожному персональний супутник із криптогаманцем
Мільярд років після Великого вибуху: знайдена найстаріша спіральна галактика у Всесвіті
Приречена на смерть: астрономи виявили екзопланету, що випаровується
Розпочалася підготовка до полювання на міжзоряні об’єкти з інших світів
Де на Марсі може ховатися життя?
Крихітна галактика виявилась величезним феноменом раннього Всесвіту
Розміри Великої Стіни Геркулеса руйнують космологічний принцип
Сенсаційна знахідка Curiosity розкриває таємницю зниклої атмосфери Марса