22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди

22 квітня буде спостерігатися максимум метеорного потоку Ліриди. Загалом його видно кожної ночі з 14 по 30 квітня, але саме цієї ночі кількість «падаючих зір», які можна побачити на небі, буде максимальною.

Метеорний потік ліриди
Метеорний потік Ліриди. Джерело: www.theguardian.com

Ліриди

Ліриди — метеорний потік, який відомий людям чи не найдовше в історії. Згадки про нього присутні в китайських хроніках VII століття до н. е. Докладно про нього можна прочитати у цій статті. Коротко ж можна сказати, що свою назву він отримав від сузір’я Ліри.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Радіант Лірид, тобто область на небі, з якої вони вилітають, насправді розташований в 10° від найяскравішої зорі цього сузір’я — Веги, фактично, на межі між Лірою та Геркулесом.

Умови спостереження

Щороку максимум Лірид припадає на трохи різний час. У 2025-му він настане приблизно о 13:30 за Грінвічем. В Україні в цей момент буде 16:30, тож побачити щось на небі буде неможливо. Для спостереження краще дочекатися хоча б 21:00 і вибратися кудись, де не заважає зайве освітлення, а північний горизонт чистий.

У Лондоні в момент настання піку Лірид буде 14:30. Тож тут також краще почекати темряви. А ось на східному узбережжі США в цей час буде 7:30, отже, варто спостерігати Ліриди перед світанком, коли їхній радіант буде високо в зеніті.

Новини інших медіа
Що таке темна матерія і з чого вона складається
Обсерваторія діаметром 12,9 тис км надіслала світлини найтаємничіших явищ на Сонці
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років