Axiom Space запустить два датацентри на орбіту вже цього року

Компанія Axiom Space повідомляє, що ще до кінця цього року виведе на орбіту Землі два датацентри. Вони оброблятимуть дані від супутників оптичного спостереження Kepler Communications, що стане першим кроком до перенесення обчислень у космос.

Мережа Kepler Communications
Мережа Kepler Communications. Джерело: www.space.com

Перші датацентри за межами Землі

Уже до кінця цього року на орбіті Землі мають з’явитися перші два датацентри. Вони будуть розміщені на супутниках ODC 1 та ODC 2, які обіцяє ще до кінця 2025-го вивести на орбіту компанія Axiom Space.

Вага кожного апарата — 260 кг. Вони стануть частиною сузір’я, яке загалом складатиметься з 10 супутників, і призначатимуться для спостереження за Землею в оптичному діапазоні. Початок запуску запланований також до кінця цього року.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Навіщо на орбіті датацентри?

Взагалі ідея вивести датацентри для обробки інформації, яка надходить із супутників спостереження, виникла вже давно. Даних вони збирають чимало, але усі їх треба обробляти. Для цього їх передають на Землю, й на це витрачається неймовірна кількість енергії.

Ось і з’явилася ідея розміщувати обчислювальні можливості безпосередньо у космосі, й таким чином робити всю систему значно ефективнішою. Першим таким датацентром став комп’ютер Snowcone, який належить Amazon Web Services, але його випробуваннями займалася саме Axiom Space.

Демонстрація минула успішно, і тепер на орбіту має вирушити повноцінний датацентр AxDCU-1. Його планується розмістити на борту космічної станції Heaven-1, яка належатиме самій Axiom Space. Але запустять у космос її не раніше, ніж у травні наступного року. Тож поки що експериментувати будуть із тим, що є.

Взагалі ж обробка даних від супутників в орбітальних датацентрах — лише початок. Існують значно грандіозніші плани винести й земні розрахунки в космос. Вважається, що це буде ефективне рішення.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Що таке темна матерія і з чого вона складається
Обсерваторія діаметром 12,9 тис км надіслала світлини найтаємничіших явищ на Сонці
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років