Канада створить космічну дивізію

До кінця поточного року в межах Королівських ВПС Канади буде створена космічна дивізія. Вона стане аналогом американських Космічних військ, але у значно меншому масштабі. Якими саме оборонними проєктами буде займатися підрозділ, поки не повідомляється.

Канада створює космічну дивізію у рамках ВПС
Канада створює космічну дивізію у межах ВПС. Джерело: www.thresholdaviation.com

Канада створить космічний військовий підрозділ

Бригадний генерал Королівських військово-повітряних сил Канади Майкл Адамсон заявив про створення у їхньому складі окремої космічної дивізії. Цей підрозділ підлягатиме командувачу ВПС, але при цьому фактично відіграватиме роль Космічних сил США.

Зараз проєкт створення Канадської космічної дивізії проходить розгляд у численних міністерствах та відомствах. Адамсон, який у канадських ВПС і зараз відповідає за космічний напрямок, упевнений, що проходження всіх процедур займе 6—8 місяців. І наприкінці цього року підрозділ таки буде створений.

Попри назву «дивізія», це буде зовсім невеликий підрозділ. На початкових стадіях до нього увійдуть тільки 180 фахівців. Надалі їхня кількість буде збільшена до 270. Переважно це будуть інженери, яких зараз відбирають по всіх збройних силах Канади.

Канадський елемент космічної безпеки США

Створення Канадської космічної дивізії є відповіддю на заклик США готуватися до військового протистояння у космосі. Сполучені Штати переглядають свою систему космічної безпеки, намагаючись зробити її глобальнішою і гнучкішою. І створення максимально повноцінних космічних сил у країнах-союзницях є одним з її центральних елементів.

Поки що про задачі, які стоятимуть перед Канадською космічною дивізією, розповідають загальні речі. Вона має забезпечувати збройні сили країни можливостями у космосі. За словами Адамсона, зараз розробляються одразу кілька проєктів, але говорити по те, які з них будуть реалізовані, поки що зарано.

Одне не підлягає сумніву: в концепцію канадського космічного підрозділу вже зараз закладається інтеграція з комерційними структурами. Вона також є ключовим елементом нового проєкту космічної безпеки США. Тож, було б дивно, якби й у Канаді не взяли цей прийом на озброєння.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine