Космічні війська США створять нову, менш вразливу систему

Космічні війська США просять суттєво збільшити свій бюджет. Вони запевняють, що їхня поточна політика щодо запусків супутників себе не виправдовує. Тому більшість грошей має піти на створення менш вразливих гібридних систем.

Космічні війська США
Космічні війська США. Джерело: Space.com

Космічні війська США просять збільшити бюджет

5 квітня на 37 симпозіумі командувач орбітальними операціями США Джон «Джей» Реймонд заявив, що американські військові повністю змінять спосіб, у який вони досі формували своє орбітальне угрупування. За його словами, вже подано заявку на збільшення фінансування відомства у 2023 році.

Більша частина коштів має піти на розробку повністю нових супутникових систем. В останні пів року сталося багато подій, які примусили американців по-новому подивитися на безпеку власних супутників. Досі вважалося, що США має значну технологічну перевагу перед потенційними суперниками. Тому всі розробки велися дуже неспішно, і над кожним супутником працювала купа інженерів, буквально «вилизуючи» його до досконалості.

Однак спочатку відбулося випробування російської протисупутникової зброї. А потім та ж країна розв’язала війну проти України, спробувала хакнути сателіти та заглушити їхній сигнал. Результати цієї атаки залишаються таємницею. Але, судячи з дій Космічних військ США, вони тепер зовсім не впевнені в досконалості усього, що запускали дотепер.

Відмовостійкі гібридні системи

За словами Реймонда, американський військовий космос має відійти від монолітних схем. Складні багатотонні супутники, у яких геть усе засекречено, більше не можуть задовольняти потреби військових. Попри те, що кожен із них вважається надійним, загалом архітектура такою не є.

Замість цього пропонується перейти до більш децентралізованих систем. Зробити супутники простішими та меншими, але запустити їх більше. Або взагалі нічого не запускати, а більше інтегрувати в систему безпеки ті сателіти, що збудовані приватними компаніями.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine