Пентагон витратить 2,5 млрд на відстежування крилатих ракет

Міністерство оборони США замовило супутникове угрупування, яке відстежуватиме пуски високошвидкісних крилатих ракет. На 28 супутників спостереження планується витратити 2,5 млрд доларів.

Відстежування крилатих ракет — найновіший тренд у орбітальній безпец
Відстежування крилатих ракет — найновіший тренд в орбітальній безпеці. Джерело: Еmpr.media

США витратять 2,5 млрд на спостережні супутники

Конгрес США розпорядився збільшити фінансування Пентагону в 2022 році на 550 млн доларів. Ці гроші будуть витрачені на створення та виведення на орбіту супутників для відстежування китайських та російських гіперзвукових крилатих ракет.

Йдеться про супутники інфрачервоного спостереження Tracking Layer Tranche 1. Усього планується запустити 28 таких апаратів, і виділені цьогоріч гроші — лише частина необхідної суми. Загальна вартість проєкту становить 2,5 млрд доларів.

Вісім таких супутників Міністерство оборони закупило ще 2020 року. Чотири з них були виготовлені L3Harris, стільки ж — SpaceX-Leidos. Але запустять їх лише 2023-го. Планується, що усі супутники будуть розгорнуті на орбіті до кінця 2025 року.

Актуальність проблеми відстежування крилатих ракет

Варто зазначити, що взагалі-то Конгрес просили про 750 млн доларів на Tracking Layer Tranche 1. Але і виділена сума є серйозним досягненням. Бо під час розгляду бюджету на 2022 рік на цей надзвичайно важливий оборонний проєкт не виділили ані долара. По факту з 2020-го він гальмував.

Очевидно, що ситуацію сильно змінило бомбардування українських міст. Картини того, на що може перетворити крилата ракета багатоквартирний будинок у центрі європейського міста, справили враження на американців.

Супутникове угрупування Пентагону має можливості відстежувати запуски балістичних ракет. А от сучасні високоманеврені та високошвидкісні крилаті ракети їм досі не по зубах. Поки потенційні супротивники США не застосовували їх масово.

Технічні характеристики нової системи не розголошуються. Однак із того, що це супутники інфрачервоного спостереження випливає, що для нової системи нічна темрява та хмарність проблемою не будуть. Щоправда, тепер США треба подумати, чи зможуть вони збивати усі виявлені ракети наявними засобами.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine