Пентагон посилює контроль за злиттями в космічній галузі

Міністерство оборони США оголосило про посилення контролю за тим, що відбувається у ракетній галузі. Це пов’язано з побоюваннями стосовно того, що концентрація виробничих потужностей послабить конкуренцію.

Двигун RL-10, створений внаслідок однієї з угод,контроль за якими підсилить уряд США. Джерело: Aerojet Rocketdyne
Двигун RL-10, створений унаслідок однієї з угод, контроль за якими посилить уряд США. Джерело: Aerojet Rocketdyne

Міністерство оборони блокуватиме злиття компаній

15 лютого Міністерство оборони США оприлюднило звіт щодо політики відомства у ракетній галузі. У ньому йдеться про підсилення контролю за злиттям компаній, які займаються виготовленням ракетної техніки. На думку представників відомства, це необхідно для того, аби зберегти конкурентне середовище у галузі та забезпечити першість національних виробників на світовому ринку.

Ситуація, зокрема, пов’язана з блокуванням адміністрацією Білого дому договору про купівлю компанією Lockheed Martin виробника двигунів Aerojet Rocketdyne. Сума цієї угоди складає 4,4 мільярда доларів і вона була погоджена заздалегідь. Але це не врятувало її від втручання з боку держави.

Цікаво, що конкретно ця угода у звіті не згадується, хоча у більш ранніх документах саме вона описується як одне з негативних явищ, із якими треба боротися. Тож надалі уряд США буде просто блокувати будь-які угоди про злиття космічних компаній. Відбуватиметься це тоді, коли йому здасться, що вони призведуть до утворення занадто впливових конгломератів.

Політика США у космічній галузі

Політика Сполучених Штатів у космічній галузі стає все цікавішою. Останні 20 років вона відзначалася тим, що уряд усіляко підтримував приватні компанії. Вони досягли чималих успіхів, і це спричинило справжній бум. Дивлячись на це, уряди інших країн почали спонукати бізнес активніше займатися космосом і відходити від виключно державного управління.

Минулого року США пережили бум злиття компаній космічної галузі. Рекордна за своєю сумою угода між Lockheed Martin і Aerojet Rocketdyne мала стати його вершиною. Але тепер уряд демонструє, що незалежність виробників ракет для них — не фетиш, а лише засіб. І коли треба — вони від нього легко відмовляються. Цікаво, що виправдовується це саме турботою про ринок. Бо великі приватні компанії — не менші вороги духу змагання та прогресу, ніж державні підприємства.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine