США удосконалюють своє військове супутникове угрупування

У зв’язку з війною в Україні Сполучені Штати прагнуть удосконалити свої військові супутники. Один зі шляхів досягнення цієї мети полягає у підвищенні їхньої стійкості до відмови. Інший — у залученні до оборонних проєктів комерційних супутників.

Голова космічного командування США Майкл Гетлін
Голова космічного командування США Майкл Гетлін. Джерело: Spacenews.com

США удосконалюють свою супутникову систему через війну в Україні

Міністерство оборони Сполучених Штатів у зв’язку з вторгненням Росії в Україну провело нараду, присвячену повній реорганізації військової супутникової системи. Досвід, отриманий під час інформаційного супроводження триваючих бойових дій, примушує менш абстрактно поглянути на забезпечення домінування у космосі.

Щоправда, як це зробити, досі залишається незрозумілим самим американським військовим. Голова космічного командування генерал-лейтенант Майкл Гетлін оголосив, що сучасне супутникове угрупування занадто нестійке до зламів, DоS-атак і електромагнітних перешкод.

Підвищення надійності супутників

На думку космічного командування США, саме перевага у космосі стане головним козирем у разі поширення теперішньої агресії Росії за межі України чи загострення відносин із Китаєм. І проявлятися вона має саме у можливості забезпечення усіх трьох основних функції супутників: спостереження, навігації та зв’язку.

Існують два способи досягнення цієї мети. Перший полягає в тому, щоб кожен окремий супутник став менш вразливим для атак. Другий — у підвищенні надійності самої системи, коли вона продовжуватиме працювати, навіть втративши кілька сателітів. Який із них застосує космічне командування — невідомо. Цілком можливо, що обидва.

Залучення комерційних операторів

Іншим важливим напрямком розвитку військового космосу є співпраця з комерційними операторами. Впродовж українсько-російської війни вони вже продемонстрували своє бажання та здатність забезпечувати армію якісними зображеннями театру бойових дій. Тепер, за словами Гетліна, серед військових і політиків точиться дискусія щодо того, наскільки глибоко можна інтегруватися з бізнесменами.

Раніше американські військові чітко відмежовувалися від комерційних структур, які з ними співпрацювали. Нині ж планується створення гібридних систем використання супутникових даних. Відокремити в них цивільну компоненту від військової буде неможливо.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine