Hubble вивчив залишок наднової в далекій галактиці

Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували його новий знімок. На ньому зображена галактика IC 1776.

Галактика IC 1776 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Filippenko

IC 1776 розташована на відстані 150 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Риби. Вона класифікується як спіральна галактика з перетинкою. Однак з точки зору морфології IC 1776, загалом, досить сильно відрізняється від більшості аналогічних об’єктів. Галактика має неправильну форму, а її спіральні рукави важко помітні. IC 1776 всіяна невеликими блакитними областями, в яких формуються зорі. Також можна звернути увагу, що крізь неї «просвічують» більш далекі фонові галактики.

Нещодавно в IC 1776 стався катастрофічно потужний вибух у вигляді спалаху наднової, який був виявлений роботизованим телескопом Lick Observatory Supernova Search. Він є одним з елементів у мережі, розкиданих по всій земній кулі, автоматизованих обсерваторій. Ці роботи-телескопи призначені для пошуку таких короткочасних астрономічних подій, як блукаючі астероїди, події гравітаційного мікролінзування або спалахи наднових.

Hubble досліджував наслідки вибуху наднової в IC 1776 у межах двох різних спостережних програм. Їхньою метою є вивчення речовини, що залишилася після таких подій. Зібрані Hubble дані, дадуть змогу астрономам краще розібратися в механізмі цих енергетичних явищ, а також зрозуміти, якими були зоряні системи, що породили наднові.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував мазер у зоряній колисці.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine