Hubble складе портрет неправильної галактики

Група супроводу місії Hubble опублікувала новий знімок космічного телескопа. На ньому зображена галактика NGC 7292.

Неправильна галактика NGC 7292 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, C. Kilpatrick

NGC 7292 розташована на відстані близько 44 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Пегаса. Знімок Hubble демонструє, що вона має «пошарпаний» вигляд. У NGC 7292 не проглядається характерної спіральної структури, тому вона класифікується як неправильна галактика. Водночас цікаво відзначити, що її ядро витягнуте у виразну смугу. Наявність подібної структури в центрі є характерною особливістю багатьох спіральних галактик.

Ще одна відмінна риса NGC 7292 — це її досить низька поверхнева яскравість. Галактика напрочуд тьмяна, що свідчить про перевагу в ній не зірок, а газу та темної матерії.

Hubble зазнімкував NGC 7292 під час проєкту з вивчення наднових II типу. Вони виникають під час колапсу зір-гігантів. Астрономи сподіваються дізнатися більше про такі вибухи, вивчаючи їхні залишки. NGC 7292 було обрано для проєкту, оскільки 1964 року в ній спалахнула наднова II типу. Астрономи сподіваються, що спостереження Hubble допоможуть визначити масу загиблої зорі, а також дізнатися, чи були у неї компаньйони.

Нагадаємо, що в травні наднова II типу спалахнула в галактиці близькій до Чумацького Шляху. Вона стала найяскравішою надновою на земному небі за останнє десятиліття.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine