Hubble зазнімкував мазер у зоряній колисці

Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували знімок регіону активного зореутворення. Він розташований на відстані 8900 світлових років від Землі в сузір’ї Жертовник.

Протозоряний об’єкт OH 339.88-1.26 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, J. C. Tan (Chalmers Univ. & Univ. of Virginia)

На зображенні Hubble видно складні візерунки темного пилу, в яких ховається протозоряний об’єкт OH 339.88-1.26. Знімок також усипаний безліччю яскравих зір, увінчаних дифракційними променями, що перетинаються (цей оптичний ефект пов’язаний із конструкцією телескопа).

Протозоряний об’єкт OH 339.88-1.26 являє собою космічний мазер. Слово «мазер» — це  абревіатура, що означає «мікрохвильове посилення вимушеного випромінювання». По суті, це лазер, що генерує когерентне випромінювання на мікрохвильових довжинах хвиль. Такі об’єкти можуть виникати в природних астрофізичних умовах — від північного полюса Юпітера до областей зореутворення, подібних до тієї, що зображена на представленому фото.

Знімок був зроблений під час спостережної кампанії, метою якої є вивчення природи масивних світил і перевірка теорії їхнього формування. У цьому разі об’єктом дослідження стала протозоря G339.88-1.26, чия маса приблизно у 20 разів перевищує сонячну. Вона ховається в пилових хмарах у центрі. Для цього астрономи залучили встановлену на Hubble ширококутну камеру WFC3, а також комплекс радіотелескопів ALMA і повітряну обсерваторію SOFIA.

За матеріалами https://esahubble.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine