Falcon Heavy вивела на орбіту секретний космічний безпілотник

29 грудня компанія SpaceX здійснила успішний пуск ракети Falcon Heavy. Вона вивела на орбіту космічний безпілотник X-37B.

Космічний безпілотник

X-37B був розроблений компанією Boeing на замовлення американських ВПС. Він має довжину 8,9 м, висоту 2,9 м і розмах крил 4,5 м. Апарат виводиться на орбіту за допомогою ракети, а під час повернення на Землю здійснює посадку як літак. Злітна маса космоплана становить 5 тонн, він оснащений вантажним відсіком, у якому може розміщуватися до 900 кг корисного навантаження.

Космоплан X-37B після посадки. Джерело: Spacenews.com

Загалом було побудовано два таких апарати, які з 2010 року здійснили шість тривалих польотів у космос. Останній із них розпочався 17 травня 2020 року і завершився 12 листопада 2022 року, загалом тривав 908 днів.

Перше десятиліття Пентагон тримав у секреті майже все, що було пов’язано з X-37B. Але останніми роками цей підхід істотно змінився, і військові почали ділитися подробицями завдань, які виконує колись секретний безпілотник.

Згідно з заявою Космічних сил США, в межах майбутнього польоту буде проведено широкий спектр випробувань. Вони включають експлуатацію X-37B у нових орбітальних режимах, експерименти з технологіями контролю космічного простору, а також дослідження радіаційного впливу на матеріали та насіння рослин, надані NASA.

Пуск X-37B

Це був перший раз, коли для запуску X-37B була залучена Falcon Heavy. До цього для таких місій використовувалися ракети Atlas V або Falcon 9. Спочатку сьома місія X-37B мала розпочатися ще 10 грудня, але пуск кілька разів переносили через проблеми з ракетою та погану погоду.

Пуск Falcon Heavy з космічним безпілотником X-37B. Джерело:
John Kraus

Пуск пройшов у штатному режимі. Два бічні прискорювачі Falcon Heavy повернулися на космодром, центральний ступінь використовували в одноразовій конфігурації. Параметри орбіти, на яку виведено X-37B, тримають у секреті. Але за даними супутникових споттерів, вона має великий нахил.

Раніше ми розповідали про те, як Китай запустив свій аналог X-37B.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine