У ракету Falcon Heavy перед її злетом влучила блискавка

Приголомшливе відео, опубліковане в соціальних мережах, зафіксувало дивовижний момент, як блискавка влучила у стартовий майданчик, коли ракета SpaceX Falcon Heavy чекала старту в четвер, 27 квітня. В той день над Космічним центром Кеннеді NASA у Флориді була сувора погода, метеорологи попереджали про блискавки та навіть про торнадо, через що спроба пуску Falcon Heavy була відтермінована до 30 квітня.

SpaceX Falcon Heavy
Блискавка влучила у стартовий майданчик, коли ракета SpaceX Falcon Heavy стояла в очікуванні старту 27 квітня. Авторство зображення: SpaceX

Камери навколо стартового майданчика зафіксували удари блискавки в захисну щоглу на вершині стаціонарної вежі на стартовому комплексі 39A (LC-39A). Щогла призначена для відводу та безпечного заземлення електричного заряду від ракети на стартовому майданчику.

Після блискавок розпочався сильний град, а неподалік був навіть помічений торнадо. SpaceX скасувала старт та під час усієї негоди слідкувала за станом ракети, корисного навантаження та наземного допоміжного обладнання.

Перевірки показали, що щогла захисту від блискавки працювала належним чином, захищаючи носій та корисний вантаж від пошкоджень. Spaceflight Now опублікував у Twitter неймовірне відео удару зі стартового майданчика, яке продемонструвало потужну силу стихії, коли блискавка освітила штормове небо Флориди.

Одна блискавка та два перенесення старту

Запланований на 27 квітня пуск мав на меті вивести на орбіту супутник ViaSat-3 Americas. Але через негоду зліт був перенесений на п’ятницю, 28 квітня, а згодом знову відхилений через негоду. 30 квітня Falcon Heavy нарешті здійснила старт із супутником вагою 6,4 тонни.

Це був шостий успішний політ SpaceX Falcon Heavy, яка складається з трьох з’єднаних разом блоків першого ступеня ракети Falcon 9. Цей конкретний рейс також перевозив супутник зв’язку під назвою Arcturus, яким керуватиме компанія Astranis Space Technologies із Сан-Франциско, а також кубсат під назвою GS-1, яким керує вашингтонська Gravity Space.

Раніше ми повідомляли про те, як пуск SpaceX Falcon Heavy помітили з МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine