SpaceX успішно запустила гігантську ракету з трьома супутниками

Гігантська ракета Falcon Heavy компанії SpaceX вшосте полетіла в космос. Її старт був вдалим, хоча бокові прискорювачі такої можливості м’яко приземлити не було. Носій успішно вивів на геостаціонарну орбіту три великі супутники.

Старт Falcon Heavy
Старт Falcon Heavy. Джерело: SpaceX

Надважка ракета вдало стартувала

Компанія SpaceX вдало запустила свою надважку ракету Falcon Heavy. Вона вивела на геостаціонарну орбіту три супутники. Цим співробітники Ілона Маска трохи згладили неприємний досвід від не дуже вдалого випробування ще більшої ракети Starship, яке відбулося майже два тижні тому.

Цього разу носій успішно вивів на геостаціонарну орбіту висотою 35 700 км три супутники. Запустити їх планували ще 28 квітня, але вдалося це тільки о 2:26 ночі 1 травня за київським часом. Ще 4,5 години фахівцям довелося чекати, поки всі апарати відділяться від носія.

Які супутники вивела на орбіту Falcon Heavy

Головним навантаженням у цій місії був комунікаційний супутник ViaSat-3 Americas, який належить оператору супутникового зв’язку Viasat. Його вага складає 6,4 тонни. Очікується, що він стане апаратом із найбільшою пропускною здатністю на геостаціонарній орбіті.

Другим також був комунікаційний апарат під назвою Arcturus. Очікується, що ним керуватиме компанія Astranis Space Technologies із Сан-Франциско. Хоча цей супутник має значно менші розміри, ніж сателіт Viasat, і важить 300 кг, він все одно буде потужним ретранслятором і забезпечуватиме Аляску та сусідні регіони інтернетом зі швидкістю до 7,5 Гбіт/с.

Третім апаратом стане зовсім маленький кубсат GS-1, яким керуватиме компанія Gravity Space з Вашингтону. Основним його призначенням буде забезпечення зв’язку для потреб «інтернету речей», тобто електронних пристроїв, які обмінюються пакетами даних в електронному режимі, хоча у нього буде кілька додаткових можливостей.

«Космічний апарат також призначений для надання послуг резервування орбітальних слотів (BIU) навколо геосинхронної дуги. У нього є три широкосмугові діапазони частот, — написали Gravity Space в описі супутника. — Він матиме систему візуалізації, здатну знімати як Землю, так і просторові тіла, а також експериментальне рандеву та стикувальне корисне навантаження».

Шостий старт Falcon Heavy

Ракета Falcon Heavy вперше здійснила політ 2018 року. Тоді Ілон Маск для демонстрації запустив у космос свою стару автівку Tesla. Відтоді й до осені 2022-го Falcon Heavy лишалася найважчою ракетою, яка успішно використовується сьогодні.

Восени 2022-го вона поступилася цим званням Space Launch System (SLS), проте вже навесні SpaceX розраховувала повернути собі лідерство зі Starship. Він стартував, але орбіти так і не досягнув. З урахуванням того, що SLS полетить ще не скоро, Falcon Heavy лишається найбільшою ракетою, яка літає в космос регулярно.

Щоправда, поняття «регулярно» щодо неї достатньо умовне. Цей запуск для неї став тільки шостим. При цьому попередній пройшов у січні, коли Falcon Heavy здійснила місію для Міністерства оборони США, а ще два відбулися 2022 року.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine