SpaceX готується до випробування останньої модифікації Falcon 9

До теперішнього часу носій Falcon 9 злітав у космос уже 48 разів. Ще дві ракети були втрачені під час аварій. Але потрібно мати на увазі, що між нинішнім Falcon 9 й тим, який вирушив у дебютний політ у 2010 році, є маса відмінностей.
За минулі 8 років інженери SpaceX внесли безліч змін у його конструкцію. Ракета помітно зросла в розмірах, змінилася конфігурація та потужність її двигунів, перший ступінь отримав системи, що забезпечують його повернення. Якщо оригінальний Falcon 9 v 1.0 міг вивести на низьку навколоземну орбіту до 10 тонн вантажу, то використовувана зараз модифікація Falcon 9 FT Block 4 має вантажність 22,8 тонни (в одноразовій конфігурації).

Цього року SpaceX планує завершити доопрацювання своєї «робочої конячки» і представити модифікацію Block 5. За словами Ілона Маска вона стане «остаточною». Ця модифікація отримає модернізовані двигуни та безліч дрібних поліпшень, які мають значно спростити обслуговування та повторне використання першого ступеня.

Наприклад, тепер інженери компанії зможуть складати опори ступеня, що приземлився, тоді як раніше їх потрібно було повністю знімати. Крім цього, ступінь отримає теплозахисне покриття, а алюмінієві ґратчасті «крила» будуть замінені на більші титанові. Крім того, компанія врахувала низку вимог NASA: Falcon 9 отримає перепроєктовані балони для стисненого гелію та нові турбонасоси двигунів.

Перший ступінь Falcon 9 FT Block на випробувальному полігоні SpaceX. Джерело: nasaspaceflight.com

Найближчими днями ступінь модифікації Block 5 має пройти вогневі тести на випробувальному полігоні SpaceX у Техасі. Його перший запуск запланований на квітень. Ракета повинна буде вивести на орбіту бангладеський комунікаційний супутник Bangabandhu-1.

Згідно з вимогами NASA, щоб пройти сертифікацію для здійснення пілотованих польотів, приватна компанія має здійснити щонайменше сім успішних запусків поспіль модифікації Block 5 у незмінній конфігурації.

За матеріалами https://www.nasaspaceflight.com