Curiosity створив нову панораму Марса

На початку січня марсохід Curiosity відзначив 3000-й сол (марсіанську сонячну добу) свого перебування на Марсі. З цієї нагоди фахівці групи супроводу місії опублікували нову панораму. Вона складена зі 122 знімків, зроблених ровером 18 листопада 2020 року. Баланс білого скоригований таким чином, щоб кольори порід відповідали тому, якими їх побачило б людське око.

Зроблена ровером Curiosity нова панорама Марса. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

У центрі панорами можна побачити дно 154-кілометрового кратера Гейл, усередині якого знаходиться мобільна лабораторія. Північна частина його валу помітна на обрії. З моменту своєї посадки в серпні 2012 року апарат поступово підіймається вгору схилом 5-кілометрового центрального піка цієї ударної структури, відомого під назвою гори Шарпа. Ми можемо побачити її фрагмент у правій частині зображення.

Гора Шарпа складається з численних шарів осадових порід, що залишилися з часів, коли всередині кратера було озеро. Досліджуючи їх, вчені намагаються проникнути в минуле Червоної планети та зрозуміти, чи могло на ній існувати життя в будь-якій формі.

Також можна звернути увагу на те, що місцевість перед Curiosity покрита низкою вигнутих кам’яних терас. Такі структури можуть утворюватися, коли на схилі є шари твердіших і м’якіших порід. У міру того, як останні руйнуються, тверді шари залишаються, формуючи кам’яні плити.

Нині марсохід продовжує своє сходження. Наступною його метою стане шар світлих сульфатних порід, що лежить вище схилом гори Шарпа.

За матеріалами https://www.jpl.nasa.gov