CNSA затвердила дизайн базового модуля нової орбітальної станції

Космічні технології

Китайська національна космічна адміністрація (CNSA) схвалила дизайн прототипу 20-тонного модуля «Тяньхе» («Гармонія небес»). Найближчим часом інженери розпочнуть виготовлення його літного екземпляра.

Прототип модуля «Тяньхе». Джерело: CCTV/Framegrab

«Тяньхе» стане базовим елементом нової багатомодульної китайської орбітальної станції. Спочатку його запуск був намічений ще на 2018 рік. Однак через низку технічних складнощів його було перенесено на 2020 рік. Утім, і ця дата ще може змінитися. Річ у тім, що для запуску «Тяньхе» планують використовувати носій «Чанчжен-5В» — модифікацію важкої ракети «Чанчжен-5». До теперішнього часу КНР здійснила всього два її пуски. Перший був успішним, а ось другий завершився невдачею, яка серйозно вплинула на космічну програму країни.

Після катастрофи китайські інженери внесли безліч змін у конструкцію носія. На початку поточного року було оголошено, що наступний старт оновленого «Чанчжен-5» відбудеться в липні. Однак поки повернення ракети в стрій відкладається. Очевидно, його слід очікувати не раніше кінця нинішнього або навіть початку наступного року.

Нова затримка неминуче позначиться на графіку створення орбітальної станції. Перш ніж запускати «Тяньхе», у CNSA мають намір випробувати «Чанчжен-5В». Ракета буде використана для тестового безпілотного пуску космічного корабля наступного покоління, який має прийти на зміну «Шеньчжоу». Наразі він запланований на першу половину наступного року, але не виключено, що дата його старту буде перенесена.

За матеріалами https://spacenews.com