Blue Origin планує почати продаж квитків наступного року

Космічні технології

Відповідну заяву було зроблено на саміті Amazon Web Services першим віцепрезидентом компанії Робом Мейерсоном. За його словами, незабаром Blue Origin розпочне випробувальні запуски системи New Shepard за участю людей. Наступного ж року компанія почне продаж квитків на суборбітальні туристичні рейси. Щоправда, у Blue Origin поки що відмовляються розкривати їхню вартість.

Система Blue Origin. Джерело: Blue Origin

У цьому плані підхід Blue Origin представляє повну протилежність компанії Virgin Galactic, яка також займається створенням апарата для суборбітальних туристичних польотів. Річард Бренсон почав продавати квитки на рейси понад десятиліття тому, коли ракетоплан SpaceShipTwo ще був на ранній стадії складання. Відтоді близько 700 осіб уже внесли Virgin Galactic передоплату в рахунок майбутніх польотів.

Blue Origin планує здійснювати суборбітальні туристичні рейси за допомогою системи New Shepard. Вона складається з багаторазової ракети та капсули екіпажу, розрахованої на шість осіб. Після поділу ракета здійснює самостійну вертикальну посадку за допомогою двигуна, капсула сідає на парашутах. Загальна тривалість польоту становить 10 хвилин, включно з трьома хвилинами перебування в стані невагомості.

Команда Blue Origin святкує успішне випробування New Shepard. Джерело: Blue Origin

Під час польоту, капсула з туристами повинна досягти висоти в 100 км. Ця позначка відповідає лінії Кармана, прийнятої в якості формальної межі земної атмосфери та космосу. Отже, всі люди, які перебувають на борту New Shepard, вважатимуться учасниками космічного польоту.

У 2015 – 2018 роках фахівці Blue Origin здійснили вісім успішних безпілотних випробувань New Shepard з м’якою посадкою ступеня та корабля, включно з тестом системи аварійного порятунку. Під час двох останніх польотів на борту капсули перебував манекен на прізвисько Скайвокер.

За матеріалами http://spacenews.com