Апарат DSCOVR переведений у безпечний режим

Космічні технології

27 червня космічна обсерваторія DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) була переведена у безпечний режим. Причиною інциденту став збій у системі орієнтації апарата. Подібні події траплялися й раніше, проте вони тривали трохи більше кількох годин.

Очевидно, нинішній випадок виявився серйознішим. Станом на 5 липня інженери, як і раніше, намагалися розв’язати проблему. За словами представників NASA, швидше за все, вона спричинена впливом космічних променів на бортову електроніку.

Конструювання DSCOVR розпочалося ще наприкінці 1990-х років. Спочатку апарат мав назву Triana, а його вихід на орбіту повинен був бути здійснений за допомогою шатла. Однак через бюджетні скорочення та загибель корабля Columbia запуск обсерваторії був скасований. Наступні десять років вона провела на складі. У 2011 році NASA вдалося «воскресити» програму. Інженери агентства оновили «начинку» апарата та дали йому нове позначення. У результаті він був запущений у лютому 2015 року.

Основне призначення DSCOVR полягає у вивченні космічної погоди. Апарат збирає дані про сонячний вітер та корональні викиди маси. Але найбільшої популярності йому принесла камера EPIC, призначена для знімання нашої планети. Річ у тім, що обсерваторія знаходиться в точці Лагранжа L1 системи «Сонце-Земля». Завдяки цьому вона може повністю знімкувати Землю й час від часу фільмувати проходження Місяця її диском. Ці зображення регулярно викладаються на сайті місії.

Транзит Місяця по земному диску, зазнімкований апаратом DSCOVR у 2015 році. Джерело: NASA

Слід зазначити, що нинішня американська адміністрація кілька разів пропонувала припинити місію DSCOVR. Однак щоразу фахівцям NASA вдавалося відстояти апарат.

За матеріалами https://spacenews.com