27 червня космічна обсерваторія DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) була переведена у безпечний режим. Причиною інциденту став збій у системі орієнтації апарата. Подібні події траплялися й раніше, проте вони тривали трохи більше кількох годин.
Очевидно, нинішній випадок виявився серйознішим. Станом на 5 липня інженери, як і раніше, намагалися розв’язати проблему. За словами представників NASA, швидше за все, вона спричинена впливом космічних променів на бортову електроніку.
Конструювання DSCOVR розпочалося ще наприкінці 1990-х років. Спочатку апарат мав назву Triana, а його вихід на орбіту повинен був бути здійснений за допомогою шатла. Однак через бюджетні скорочення та загибель корабля Columbia запуск обсерваторії був скасований. Наступні десять років вона провела на складі. У 2011 році NASA вдалося «воскресити» програму. Інженери агентства оновили «начинку» апарата та дали йому нове позначення. У результаті він був запущений у лютому 2015 року.
Основне призначення DSCOVR полягає у вивченні космічної погоди. Апарат збирає дані про сонячний вітер та корональні викиди маси. Але найбільшої популярності йому принесла камера EPIC, призначена для знімання нашої планети. Річ у тім, що обсерваторія знаходиться в точці Лагранжа L1 системи «Сонце-Земля». Завдяки цьому вона може повністю знімкувати Землю й час від часу фільмувати проходження Місяця її диском. Ці зображення регулярно викладаються на сайті місії.
Слід зазначити, що нинішня американська адміністрація кілька разів пропонувала припинити місію DSCOVR. Однак щоразу фахівцям NASA вдавалося відстояти апарат.
За матеріалами https://spacenews.com