Астрономи сфотографували зоряне небо в момент місячного затемнення

Представлене зображення було зроблене 15 травня співробітниками міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо. Воно демонструє прекрасне нічне небо, сліпучу смугу Чумацького Шляху та Магелланові хмари. Якщо придивитися, то серед зір можна помітити характерний червоний об’єкт. Це Місяць. Знімок був зроблений у момент повного місячного затемнення.

Повне сонячне затемнення над обсерваторією Серро-Тололо. Джерело: CTIO/NOIRLab/NSF/AURA/D. Munizaga

Місяць є другим за яскравістю об’єктом на земному небі. У фазі повні він створює дуже сильне засвічення, що істотно ускладнює будь-які спостереження неба в оптичному діапазоні. І якби не затемнення, астрономам ніколи б не вдалося відобразити більшу частину видимих на знімку небесних тіл.

Ширше уявлення про те, як сильно Місяць засвічує небо, дає наступний таймлапс. Він був зроблений у ніч з 15 на 16 травня оглядовою камерою, розташованою поруч із телескопом Gemini South (як і Серро-Тололо, він також розміщений на території Чилі).

Неважко помітити, що Місяць, який перебуває у повній фазі, спочатку «заглушав» практично всі зорі (крім кількох найяскравіших світил). Але як тільки земна тінь закрила його, небо буквально засяяло міріадами вогників, і на ньому з’явилася смуга Чумацького Шляху.

Ви також можете подивитися на ефектне зображення, що демонструє вигляд недавнього сонячного затемнення, яке також спостерігалося на території Чилі.

За матеріалами https://noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine