Найкращі знімки місії LRO

Десять років тому, 19 червня 2009 р. з космодрому на мисі Канаверал було запущено ракету Atlas V. Вона відправила до Місяця автоматичну станцію LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

За десять років своєї місії LRO встановив ряд знакових досягнень, які навіки вписали його в історію космонавтики. Він став найбільш довгопрацюючим апаратом на селеноцентричній орбіті. Також саме йому належить рекорд із кількості наукових даних, переданих міжпланетною станцією. Їх аналіз дозволив ученим зробити ряд відкриттів, які суттєво доповнили наші знання про вірного супутника нашої планети.

Звичайно ж, не можна не згадати й про зроблені місією детальні фотографії місячної поверхні. LRO передав безліч разючих зображень головних місячних пам’яток – гірських масивів, ударних кратерів, борозен, застиглих лавових потоків і т. д. Завдяки LRO ми побачили сліди, залишені астронавтами експедицій Apollo, радянські місяцеходи, а також місця посадки та падінь.

На честь десятирічного ювілею місії ми зробили добірку із най знакових зображень LRO. На них можна побачити кратери Аристарха, Тихо, списи вічного світла, місце посадки Apollo 11, «Місячник-1», місячну тінь на земній поверхні та навіть Марс.

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі