Northrop Grumman запустить новий апарат для обслуговування супутників

Компанія SpaceLogistics, що належить Northrop Grumman, оголосила про намір запустити в 2024 році апарат MRV (Mission Robotic Vehicle), призначений для обслуговування супутників. Для його виведення на орбіту буде задіяна ракета Falcon 9.

Аппарат MRV (концепт). Источник: Northrop Grumman

Апарат MRV базується на технологіях космічного буксиру MEV. Він призначений для продовження терміну служби старих супутників, що практично вичерпали запаси палива. MEV стикується з космічним апаратом, після чого використовує свої власні двигуни для утримання його на робочій позиції та подальшого відведення на орбіту поховання. В даний час Northrop Grumman має у своєму розпорядженні два діючі космічні буксири (MEV-1 і MEV-2), що обслуговують геостаціонарні супутники Intelsat 901 и Intelsat 10-02.

MRV стане наступним кроком у розвитку технологій орбітального обслуговування. Загальна маса апарату становитиме 3000 кг. Він буде екіпірований трьома 400-кілограмовими автономними модулями MEP, оснащеними власними двигунами та системою навігації. Планується, що MRV зближуватиметься з космічними апаратами та за допомогою роботизованої «руки» встановлюватиме на них модулі. Запасів палива на борту MEP вистачить на шість років утримання 2000-кілограмового супутника на заданій геостаціонарній позиції.

Запуск MRV запланований на 2024 рік, для цього буде використана ракета SpaceX. Першим користувачем нової послуги стане австралійський супутниковий оператор Optus, який уже підписав контракт зі SpaceLogistics.

Нагадаємо, що нещодавно китайський космічний буксир відвів на орбіту поховання навігаційний супутник, що вийшов із ладу.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine