Northrop Grumman запустить новий апарат для обслуговування супутників

Зараз на навколоземній орбіті перебувають два космічні буксири (MEV-1 і MEV-2), побудовані компанією Northrop Grumman. Вони утримують на заданих геостаціонарних позиціях супутники Intelsat 901 і Intelsat 10-02, що практично вичерпали власні запаси палива. Але компанія не збирається зупинятися на досягнутому та вже готує нову місію, яка зможе обслуговувати відразу кілька космічних апаратів.

Апарат MRV (концепт). Джерело: Northrop Grumman

Йдеться про систему MRV (Mission Robotic Vehicle). Це апарат, який матиме на борту кілька автономних модулів, оснащених власними двигунами та системою навігації. Планується, що він зможе зближуватися зі старими геостаціонарними супутниками, після чого за допомогою роботизованої «руки» встановлювати на них модулі. Запасів палива на їхньому борту має вистачити на п’ять-шість років утримання супутника на заданій позиції.

Відповідно до недавньої заяви Northrop Grumman, компанія вже має шістьох клієнтів, які замовили обслуговування семи супутників. Тому її інженери розпочали будівництво першого MRV. Його запуск запланований на 2024-й рік. На борту апарата буде три модулі.

У майбутньому Northrop Grumman також планує надавати комерційні послуги, в тому числі огляд супутників, переведення їх на інші орбіти та здійснення деяких ремонтних операцій — наприклад, розкриття сонячних батарей і антен, які заклинило. Швидше за все, для цього буде використана вдосконалена версія буксира MEV.

За матеріалами: https://spacenews.com/