ESA створила глобальну мозаїку Ганімеда

Наступного року ESA відправить космічний корабель JUICE на Юпітер. Його головним завданням буде вивчення крижаних супутників газового гіганта. Особлива увага буде приділити Ганімеду, який є найбільшим супутником планети в Сонячній системі і має власне магнітне поле. В кінці своєї місії JUICE, як очікується, увійде на постійну орбіту навколо нього.

Глобальна мозаїка поверхні Ганімеда. Джерело: NASA/DL
R

В рамках підготовки плану польоту JUICE вчені з Німецького центру авіації і космосу створили нову глобальну мозаїку поверхні Ганімеда. Він зібраний зі 118 знімків, зроблених зондами «Вояджера», і 88 фотографій, зроблених космічним апаратом «Галілей». Повна версія зображення має розмір 1,7 мільярда пікселів і максимальну роздільну здатність 359 м/піксель.

Мозаїка демонструє, що поверхня Ганімеда є сумішшю двох типів сюжетів: дуже древніх сильно кратерних темних ділянок і молодших світлих ділянок, покритих борознами, канавками і гребенями. Темні ділянки займають близько третини всієї площі супутника і містять глину і органічні речовини.

Ганімед також має полярні шапки, що складаються з водного нежитю. Імовірно, вони утворюються молекулами води, вибитими з її поверхні при бомбардуванні зарядженими частинками з магнітосфери Юпітера. Оскільки у Ганімеда є своє магнітне поле, такі частинки в основному досягають полярних областей супутника. Водяна пара, що виробляється в цей процес, потім осідає в найхолодніших місцях в тих же областях.

За матеріалами: https://www.esa.int