Обсерваторія Паранал відновила роботу

Паранальська обсерваторія поновила базові астрономічні спостереження. Про це йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті Європейської Південної обсерваторії (ESO).

Комплекс VLT. Джерело: ESO

У березні 2020 р. керівництво ESO прийняло рішення зупинити роботу всіх наукових установ у Чилі та евакуювати персонал через початок пандемії коронавірусу COVID-19. В результаті обсерваторія Ла-Сілья, Паранальська обсерваторія та радіотелескоп ALMA повністю припинили всі спостереження.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 2021 (186)

До товару

Тепер ESO намагається поступово відновити роботу своїх установ. Першою до ладу має повернутися Паранальська обсерваторія, що є домівкою для знаменитого дуже великого телескопа (VLT ESO). Щоправда, процес буде нешвидким: спостереження поки відновляться на двох із чотирьох основних 8,2-метрових рефлекторів комплексу, на яких встановлені спектрометр FORS2 (найбільш потрібний інструмент VLT) та спектрограф високої роздільної здатності UVES.

Антена телескопа APEX. Джерело: ESO/A. Tudorică

Крім того, почалася підготовка до введення в дію антенного масиву ALMA, розташованого приблизно за 500 км на північний схід від гори Параналь – на плато Чахнантор, на висоті 5000 м над рівнем моря. Відновлення наукових спостережень очікується з дня на день. Що стосується обсерваторії Ла-Сілья, то вона поки що залишиться в законсервованому стані. Також варто зазначити, що всі установи ESO, як і раніше, повністю закриті для будь-яких відвідувань — як звичайною публікою, так і астрономами, які не є їхніми співробітниками.

За матеріалами: https://www.eso.org

Новини інших медіа
Науковці знайшли кандидата на дев’яту планету Сонячної системи
ESA використовуватиме приватну станцію Orbital Reef
Океанічні світи можуть мати дуже вузькі «зони життя»
Чи могли зміни магнітного поля Землі викликати вимирання неандертальців?
Бум! Ще один потужний сонячний спалах!
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови