Обсерваторія Паранал відновила роботу

Паранальська обсерваторія поновила базові астрономічні спостереження. Про це йдеться у пресрелізі, опублікованому на сайті Європейської Південної обсерваторії (ESO).

Комплекс VLT. Джерело: ESO

У березні 2020 р. керівництво ESO прийняло рішення зупинити роботу всіх наукових установ у Чилі та евакуювати персонал через початок пандемії коронавірусу COVID-19. В результаті обсерваторія Ла-Сілья, Паранальська обсерваторія та радіотелескоп ALMA повністю припинили всі спостереження.

Тепер ESO намагається поступово відновити роботу своїх установ. Першою до ладу має повернутися Паранальська обсерваторія, що є домівкою для знаменитого дуже великого телескопа (VLT ESO). Щоправда, процес буде нешвидким: спостереження поки відновляться на двох із чотирьох основних 8,2-метрових рефлекторів комплексу, на яких встановлені спектрометр FORS2 (найбільш потрібний інструмент VLT) та спектрограф високої роздільної здатності UVES.

Антена телескопа APEX. Джерело: ESO/A. Tudorică

Крім того, почалася підготовка до введення в дію антенного масиву ALMA, розташованого приблизно за 500 км на північний схід від гори Параналь – на плато Чахнантор, на висоті 5000 м над рівнем моря. Відновлення наукових спостережень очікується з дня на день. Що стосується обсерваторії Ла-Сілья, то вона поки що залишиться в законсервованому стані. Також варто зазначити, що всі установи ESO, як і раніше, повністю закриті для будь-яких відвідувань — як звичайною публікою, так і астрономами, які не є їхніми співробітниками.

За матеріалами: https://www.eso.org

Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати
Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії
Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію