Смітсонівський музей відкриє унікальну виставку, де публіці вперше будуть продемонстровані цінні зразки з астероїда Бенну, які подолали відстань у 6,2 млрд км. Її відкриття заплановане на 3 листопада в Національному музеї природничої історії у Вашингтоні.
Зразок астероїда Бенну буде виставлений у метеоритній галереї музею, що є частиною Залу геології, коштовного каміння та мінералів імені Джанет Анненберг Гукер. Ця подія стала можливою завдяки співпраці з NASA. Виставка важлива не лише для громадськості, але й для наукового співтовариства, адже зразки мають наукову цінність і є репрезентативними серед інших порід, зібраних OSIRIS-REx.
Експозиція включатиме масштабні моделі космічного апарату OSIRIS-Rex і ракети Atlas V 411, яка запустила апарат у космос, а також відео та зображення з місії. Вона є унікальною можливістю подивитися на неймовірні зразки з іншого космічного об’єкта, дізнатися більше про історію Сонячної системи та можливе походження життя на Землі. Виставка стане важливою подією для всіх зацікавлених у космосі та науці.
Доставка зразків із астероїда Бенну
Капсула космічного апарату OSIRIS-REx, що містила зразки астероїда Бенну, успішно приземлилася 24 вересня 2023 року на випробувальному полігоні Міністерства оборони в штаті Юта. Це завершило семирічну подорож апарата, яка була також першою місією NASA зі збору зразків астероїдної речовнини. До цього її зразки на Землю доставляла лише Японія у 2010 і 2020 роках.
Окрім зразка, що буде виставлений у Смітсонівському музеї, ще один фрагмент астероїда був переданий для наукових досліджень. Вчені вже виявили в ньому важливі елементи — такі, як вуглець і водомісткі мінерали. Це допоможе розкрити важливу інформацію про формування Сонячної системи та походження життя на Землі.
Раніше ми повідомляли про те, як цінні зразки з астероїда Бенну застрягли всередині капсули OSIRIS-REх.
За матеріалами space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine