У США полегшують доступ приватних розробників до оборонних замовлень

Космічне командування США будує систему, яка спростить для приватних компаній отримання оборонних замовлень. Вони запропонували підприємствам надати свої пропозиції щодо розвідувальних супутників, навколомісячної діяльності та аналізу даних.

Американські військові хочуть отримувати від бізнесу пропозиції щодо космосу
Майкл Гетлін намагається зробити американських військових більш відкритими до бізнесу

Космічне командування США йде назустріч бізнесу

За останній рік Космічне командування США сильно змінило свою політику щодо співпраці з бізнесом. Раніше переважну більшість замовлень забирали собі кілька великих компаній, які співпрацюють з оборонним відомством десятиліттями. Однак із призначенням минулого року генерал-лейтенанта Майкла Гетліна відповідальним за військову першість США на орбіті ситуація почала змінюватися.

Перше, на що звернув увагу Гетлін, це справді цікаві розробки від молодих компаній, які не можуть пробитися у його відомство через те, що стартапи просто не орієнтуються у військовій бюрократії та чинних у ній схемах. Розв’язанням цієї задачі стало призначення спеціальних посередників, відомих як «шерпи», аби полегшити компаніям взаємодію з військовою системою.

Військові намагаються повністю змінити свої відносини з бізнесом. Вони хочуть відійти від системи, коли компанії випитували у них, що потрібно. Замість цього все має бути навпаки: військові мають цікавитися тим, що їм пропонують стартапи.

Чим цікавляться американські військові

Космічне командування США починає втілювати цю концепцію у життя, пропонуючи бізнесменам зустрічі, на яких вони зможуть висловити свої пропозиції. Перша з них розпочалася 19 травня і триватиме два дні. Вона присвячена супутникам розвідки та спостереження за Землею. Ця тема у галузі є найважливішою через російсько-українську війну, тож не дивно, що військові розпочали саме з неї.

Наступного місяця, за словами Гетліна, має відбутися наступна зустріч. Вона буде присвячена оборонній діяльності на Місяці та на його орбіті. Також до кінця року планується провести ще мінімум один захід, на якому компанії представлять свої напрацювання щодо обробки даних.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine