Google Maps показав секретні російські об’єкти

Сервіс Google Maps вже не приховує зображення стратегічних об’єктів росії. Тепер будь-хто може розглянути їхні супутникові знімки у високій якості.

Авіаносець «Адмірал Кузнєцов». Джерело: Google Maps

Завдяки можливості безкоштовно побачити практично будь-який куточок нашої планети, Google Maps заслужено користується популярністю в усьому світі. Проте на картах сервісу є й «закриті зони» — території, недоступні для перегляду або світлини яких були спеціально відретушовані. Переважно це стратегічні об’єкти (військові бази, аеродроми, АЕС, полігони), доступ до зображень яких закривається на прохання влади відповідної країни.

Пускова позиція міжконтинентальної балістичної ракети. Джерело: Google Maps

Після початку повномасштабної війни росії з Україною більшість західних компаній розірвали чи заморозили співпрацю з країною-агресоркою. Тепер до них приєднався Google Maps. Нещодавно сервіс припинив приховувати секретні російські об’єкти. Це означає, що тепер будь-хто може розглянути їх з роздільною здатністю близько 0,5 метрів на піксель. На знімках Google Maps, зокрема, можна побачити російський авіаносець «Адмірал Кузнєцов», бази з ядерною зброєю, позиції міжконтинентальних балістичних ракет, секретні полігони тощо.

Сховище ядерних боєприпасів під Мурманськом. Джерело: Google Maps

З військової точки зору, знімки Google Maps формально не мають особливої ​​цінності. Сучасні американські супутники-шпигуни можуть знімкувати земну поверхню з на порядок більшою роздільною здатністю. Водночас світлини подібного плану не можна знайти у відкритому доступі, і їхнє отримання можливе лише у межах міжурядових домовленостей щодо обміну інформацією. Тому знімки Google Maps дають унікальну можливість усім охочим зазирнути за нову залізну завісу та побачити, що хоче приховати російська влада.

Раніше ми розповідали, як супутники зазнімкували крейсер «москва» перед його затопленням.

За матеріалами https://armyinform.com.ua

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine