США вивели на орбіту експериментальні військові супутники

Ракета Atlas V вивела на орбіту корисний вантаж для Космічних сил США в межах місії USSF-12. Він складається з супутника попередження про напад нового покоління та шести секретних експериментальних малих апаратів.

Експериментальні військові супутники вирушили на орбіту
Старт USSF-12. Джерело: Spaceflightnow.com

Запуск USSF-12 пройшов успішно

Вночі з 1 на 2 червня з мису Канаверал була запущена ракета Atlas V у межах місії USSF-12. Старт здійснений в інтересах Космічних сил США. Він мав відбутися ще у четвер, але цього не сталося через погодні умови. Цього разу, відповідно до заяв офіційних осіб, навантаження успішно виведене на розрахункову орбіту завдяки розгінному блоку Centaur.

Місія USSF-12 вартістю 1,1 млрд долларів передбачає розміщення на орбіті демонстраційних апаратів військового призначення. Відомо, що корисне навантаження складається з супутника попередження про ракетний напад WFOV та шести малих сателітів, об’єднаних у кільце діаметром 5 м.

Експериментальні військові супутники лишаються секретними

Особливістю цього пуску є його надзвичайна секретність. USSF-12 мала стартувати ще у квітні, але тоді цього не сталося з причин, які досі лишаються неоголошеними. Та й про самі експериментальні військові супутники відомо небагато.

Про WFOV ми знаємо, що працюватиме він на геостаціонарній орбіті та призначений для попередження про ракетний напад. Його особливістю є вага приблизно 1000 кг. Це майже в чотири рази менше, ніж в апаратів Space Based Infrared System (SBIRS), які зараз використовуються американськими військовими з тією ж метою.

Відео запуску

WFOV розроблений Millennium Space Systems відповідно до контракту, укладеного 2016 року. Відомо також, що на супутнику використовується інфрачервоне обладнання, але завдяки чому вдалося отримати таку економію маси — невідомо. Очікується, що подібні апарати стануть основою нової супутникової мережі після того, як SBIRS, компоненти якої все ще запускають у космос, відслужить своє.

Щодо шести малих супутників, то про них не знаємо практично нічого. Навіть їхнє призначення лишається загадкою. Відомо тільки, що вони також призначені для демонстрації якихось нових технологій. І у їхньому запуску зацікавлене безпосередньо Міністерство оборони США.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine