SciTec створить додаток для обробки даних про ракетний напад

Компанія SciTec уклала з космічними військами США угоду вартістю 5 млн доларів. Вони мають розробити додаток, призначений для обробки даних супутникової системи попередження про ракетний напад.

Супутник  SBIRS інформацію з якого аналізуватиме додаток SciTec
Супутник SBIRS. Джерело: Lockheed Martin

Новий контракт SciTec

7 лютого з’явилася інформація про те, що компанія SciTec підписала зі Space Enterprise Consortium (SpEC) угоду на розробку програмного забезпечення. Вона передбачає, що в наступні дев’ять місяців фірма створить додаток для обробки даних із супутників попередження про ракетний напад.

SpEC — це державно-приватний консорціум, яким керує космічне командування США. Він створений для організації взаємодії з комерційними компаніями у галузі оборонного використання навколоземного простору. Додаток, який розроблятиме SciTec, буде розміщений у наземній системі попередження про ракетний напад, відомій як FORGE, та призначений для обробки й передачі до неї даних із супутників спостереження SBIRS.

Space Based Infrared System (SBIRS) — система супутників, що перебувають на еліптичних орбітах. Розташування дозволяє їм постійно оглядати усю поверхню нашої планети переважно в інфрачервоному діапазоні. Завдяки цьому вони здатні побачити старт міжконтинентальної ракети навіть на нічному боці Землі. Саме розробкою програмного забезпечення для обробки цих даних і займеться SciTec.

Приватні компанії допомагають військовим

Укладена угода є розвитком програми співпраці між SpEC та приватними компаніями. 2020 року був підписаний контракт із Raytheon на розробку операційної системи для FORGE, яка передбачає оплату впродовж п’яти років послуг цієї компанії у розмірі 197 млн доларів. Тоді ж розробниками додатків для цієї операційної системи обрали SciTec, Maxar та Altamira.

Програма розвитку FORGE передбачає отримання даних не тільки від наявної системи SBIRS, а й від перспективних супутників Next-Generation Overhead Persistent Infrared. Вони зараз перебувають на стадії розробки. Для роботи з цими системами SciTec об’єднала зусилля з програмним підрозділом Northrop Grumman та Radiance Technologies. Обробка даних буде відбуватися у державній лабораторії в Боулдері, штат Колорадо.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine