Sierra Space розгляне можливість посадок Dream Chaser у Японії

Sierra Space підписала угоду з корпорацією Kanematsu та владою префектури Оіта. У її межах компанія проведе вивчення можливості посадок космоплана Dream Chaser у Японії.

Прототип космоплана Dream Chaser. Джерело: Sierra Nevada Corporation

Космоплан Dream Chaser спочатку створювався як засіб доставлення екіпажів на МКС. Але після того, як у 2014 році Sierra Nevada програла фінальний етап відбору програми Commercial Crew Development, компанія вирішила переробити концепцію апарата, перетворивши його на безпілотний корабель постачання. У 2016 році проєкт Dream Chaser став одним із переможців другої фази програми Commercial Resupply Services 2. Sierra Nevada було гарантовано щонайменше 6 вантажних місій до МКС.

Dream Chaser виводитиметься на орбіту за допомогою нового носія Vulcan. Космоплан має складні крила, за рахунок чого його можна встановлювати не на боці ракети-носія, а зверху на останній ступінь (для поліпшення аеродинаміки він буде прикритий обтічником). Апарат зможе доставити на МКС п’ять тонн запасів у герметичному відсіку та ще до 500 кг — у негерметичному. При поверненні на Землю він сідатиме на ВПП як літак, несучи на борту до 1850 кг вантажу. Ще 3400 кг можуть бути розміщені у відсіку, який відокремиться перед входом космоплана в атмосферу та згорить у ній.

Спочатку перший політ Dream Chaser був запланований на 2021 рік. Але наслідки пандемії COVID-19, а також затримки з введенням в експлуатацію ракети Vulcan призвели до його перенесення на кінець 2022 року. Щодо місця посадки космоплана, то спочатку для цього використовуватиметься ВПП Космічного центру ім. Кеннеді. У майбутньому компанія планує використовувати й інші майданчики. Одним із можливих варіантів є аеропорт у префектурі Оіта. Іншим кандидатом є злітно-посадкова смуга в місті Хантсвіл, Алабама.

Ви також можете почитати про плани мільярдера Джареда Айзекмана профінансувати три пілотовані місії у космос.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine