Rocket Lab запустить гіперзвуковий дрон для Міністерства оборони США

Компанія Rocket Lab оголосила, що її ракета виведе на суборбітальну траєкторію гіперзвуковий дрон. Його на замовлення американських військових виготовила австралійська фірма Hypersonix. Політ буде демонстративним і відбудеться у 2025 році.

Гіперзвуковий дрон від Hypersonix
Гіперзвуковий дрон від Hypersonix. Джерело: Hypersonix

Rocket Lab запустить гіперзвуковий дрон

Американська компанія Rocket Lab відома як постачальник послуг з виведення на орбіту різноманітних вантажів. На днях її представники оголосили про готовність відправити у суборбітальний політ гіперзвуковий дрон, створений австралійською компанією Hypersonix.

Запуск призначений на 2025 рік зі стартового майданчика 2 на острові Воллопс. Відбудеться він за допомогою версії ракети Electron, яка називається Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron, або ж HASTE. Вона спеціально створена для запуску гіперзвукових апаратів.

Дрон має вагу 300 кг та розмір 3 м. Його корпус надрукований на 3D-принтері. Політ буде випробувальним, але жодних подробиць про нього не повідомляється, адже замовником є американські військові.

Чому американські військові зацікавлені у гіперзвукових дронах

Зацікавленість американських військових в апаратах, що здатні літати зі швидкостями набагато більшими за звук, невипадкова. І росія, і Китай розробляють такі апарати, оскільки ракету чи розвідник, створені на їхній основі, вкрай важко перехопити ППО.

Саме тому Управління оборонних інновацій Міністерства оборони США створило програму розвитку цих апаратів HyCat. Ця організація спеціально базується у Кремнієвій долині для того, аби бути ближче до стартапів, які можуть ці ідеї реалізувати.

Ракета HASTE є одним із результатів цієї програми. Її вже запускали у червні цього року. Старт був настільки вдалим, що на 2024-й та 2025-й уже замовили ще чотири. Щодо проєкту гіперзвукового дрона, то, крім Rocket Lab та Hypersonix, у ньому бере участь Fenix Space — каліфорнійський стартап, що розробив багаторазову платформу, яку можна буксувати.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine