Stratolaunch представили перший гіперзвуковий дрон для висотних польотів

Після п’ятого тестового польоту найбільшого з колись побудованих літаків Model 351 (Roc), каліфорнійська аерокосмічна компанія Stratolaunch готується до випробувань гіперзвукового літального апарату, який запускатиметься з величезного літака-носія.

Вперше про цей апарат заговорили в 2020 році, який отримав назву Talon-A. За задумом Stratolaunch, гіперзвуковий літак запускатиметься з літака Model 351 на висоті 10 км. 26 травня була представлена ​​тестова версія Talon-A, що отримала назву TA-0.

Stratolaunch Talon-A
Модель гіперзвукового літака Talon-A. Фото: Stratolaunch

ТА-0 не є закінченою версією Talon-A з ракетним двигуном, а є тестовим безпілотником з алюмінієвим корпусом з покриттям із вуглецевого волокна. Апарат буде закріплений під центральним крилом літака-носія та використовуватиметься для перевірки аеродинаміки та систем. У першої моделі навіть не буде двигуна – він сідатиме на злітно-посадкову смугу як планер.

Літак-носій Model 351

«Після завершення випробувань TA-0 будуть проведені гіперзвукові тестові польоти на наступній моделі TA-1. Команда також розпочала виготовлення третього апарату – ТА-2, першої повністю багаторазової гіперзвукової випробувальної машини», – заявили в Stratolaunch.

Зміна пріоритетів

Спочатку планувалося, що Roc доставлятиме ракети-носії в стратосферу, де вони запускали б власні двигуни і вирушали на низьку навколоземну орбіту. Ідея полягала в тому, що запускати космічний корабель таким чином буде набагато дешевше з меншою кількістю палива, ніж запускати ракету-носій прямо з землі, борючись із земною гравітацією.

Гіперзвуковий літак Talon-A під крилом літака-носія Roc
Гіперзвуковий літак Talon-A під крилом літака-носія Roc. Фото: Stratolaunch

Після зміни власника компанії було вирішено, що Roc натомість використовуватиметься для старту безпілотних літаків Talon-A, які літатимуть із гіперзвуковою швидкістю понад 5 Маха. Вони будуть використовуватися в основному для досліджень різних аспектів гіперзвукових польотів.

Спочатку Stratolaunch збиралася провести перші випробування Roc та Talon-A на початку 2022 року. Але тепер тестовий політ перенесено на середину-кінець 2023 року.

Нагадаємо, що раніше проект Stratolaunch опинився на межі закриття.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску