Літак-носій компанії Stratolaunch здійснив новий тестовий політ

Літак Roc компанії Stratolaunch 16 січня здійснив тестовий політ, стартувавши з космічного та повітряного порту Мохаве у Каліфорнії. Гігантський літак-носій, призначений для здійснення повітряних стартів, пробув у небі понад чотири години. Керівництво компанії повідомляє, що це була підготовка до першого гіперзвукового польоту літака.

Літак Roc компанії Stratolaunch
Літак Roc компанії Stratolaunch. Джерело: spacenews.com

Що показав новий політ гігантського літака

16 січня 2022 року з космічного та повітряного порту Мохаве у Каліфорнії здійснив свій політ літак Roc. Цей гігант компанії Stratolaunch має два фюзеляжі довжиною 72 м та розмах крил 117 м. Призначений він для повітряного старту супутників та гіперзвукових апаратів. Попередній тестовий політ відбувся майже дев’ять місяців тому.

Цього разу випробування тривало 4 години 23 хвилини. Літак піднявся на висоту 7160 м і набрав швидкість 330 км/год. Під час польоту Roc виконав усі поставлені завдання, включно з повним прибиранням та випусканням шасі. Після вивчення отриманих у польоті даних будуть поставлені задачі на наступні випробування.

«У польоті були виконані всі поточні задачі компанії включно з випробуванням повного прибирання та випускання шасі на лівому фюзеляжі. Успішний політ означає, що ми стали на крок ближче до гіперзвукового випробування», —

заявив Захарі Крейг, президент та голова команди випробовувачів компанії Stratolaunch

Непроста доля Stratolaunch

Про початок проєкту Stratolunch стало відомо 2011 року. Він передбачав створення системи повітряного старту для виводу на орбіту супутників. 2017-го літак був вперше продемонстрований публіці. Й до нині Roc залишається володарем найбільших крил в історії авіації.

Перший політ літак здійснив 2019 року. Однак уже за кілька місяців Stratolaunch спіткали фінансові труднощі. Roc виставили на продаж. На початку 2020-го компанія продовжила його випробування. Однак згодом повідомила, що тепер він призначений для суборбітальних запусків та може слугувати носієм для гіперзвукових апаратів.

Перший з таких апаратів під назвою Talon випробували минулого року над Тихим океаном. Це був макет, який скинули з висоти, щоб перевірити його аеродинамічні якості. Однак наступна модель уже буде оснащена силовою установкою.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Момент старту ракети Starship у космос вдалося помітити з борту МКС
Найшвидші зорі в Галактиці можуть бути пілотовані розумними інопланетянами
Мюонна загадка: знайдений ключ до розуміння природи космічних променів
Як зелень допомогає охолоджувати міста: свідчення супутників
Скарби Чумацького Шляху: астрофотограф зафіксував 1,4 млн світил у центрі Галактики
Суперкомп’ютер NASA створив захопливу симуляцію внутрішніх шарів Сонця
Потоп у серверній зупинив роботу сонячної обсерваторії NASA
Контактна подвійна зоря кидає виклик уявленням науковців
Місія NASA до Венери може стикнутися з новими затримками
NASA «запалила» різдвяний камін ревучими двигунами ракети SLS